rw88 napisał(a):

A ja zapytam inaczej, kto z klubów, które w poprzednich latach awansowały do naszej Ekstraklasy narobił "gnój organizacyjno-finansowy"? Od sezonu 2007/2008 awansowały:
Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław
Piast Gliwice
Arka Gdynia
Widzew Łódź
Zagłębie Lubin
Korona Kielce
Widzew Łódź
Górnik Zabrze
ŁKS Łódź
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Jeśli dobrze liczę 9 z 11 tych klubów dalej gra w naszej lidze, przez pięć lat z klubów, które awansowały do Ekstraklasy splajtował dokładnie JEDEN klub, czyli beznadziejnie zarządzany ŁKS.
|
Śląsk - nie zapłacił jeszcze kopaczom premii za zwycięstwa i MP za ub. sezon, jeszcze nie upadł tylko dlatego, że miasto dodaje do klubu po kilkanaście baniek rocznie

Ara - były jakieś dymy no i spadli.
Widzew - jak są grane numery typu - podpisują kontrakty potem przestają płacić i stawiają kopaczom propozycję nie do odrzucenia typu - zapominasz o kasie, za to dajemy ci kartę. Albo tak się wywiązują, że kopacze wylatują z wynajmowanych mieszkań to nijak się z Tobą nie zgodzę, że tj. wychodzenie na prostą i nie jest to finansowy gnój.
Korona - w lecie wyciągnęła łapki do miasta po bodaj 4 bańki bo jak to się kładą.
Zabrze - ciągłe długi, opóźnienia, sprzedali Milika - jest chwila względnej ciszy.
ŁKS - padł
PBB - nie zapłaciło jeszcze premii za awans w 2011.
Piast - ok. niczego nie słyszałem na minus.
Pogoń - właśnie wyciągnęła łapki po bodaj 6 baniek od miasta bo jak nie to się położą i to zaraz.
Zagłębie - ok bo KGHM
Tak więc z szacownego grona mamy 2 kluby, które stać na ligę - podpisują kontrakty, płacą, nie ma oszukiwania pracowników (kopaczy), płaczu, wyciągania rąk po extra do miasta.
2 kluby w tym ZL gdzie trwa zabawa w wydawanie dziesiątek milionów spółki skarbu państwa dla uciechy może 10 tysięcy kibiców.
Temu kto robi sobie jaja z wymogów licencji drugi-trzeci rok z kolei nieodwołalny kop w d.pę i do zobaczenia w lepszych czasach.