cfa napisał(a):

Takie odrzuty idą do klubów grających o środek tabeli w Anglii, Hiszpanii czy innych Włoszech. Ale generalnie dobra koncepcja, tylko puki w Wiśle będzie polityka oszczędnościowa, Jacek Bednarz i brak kasy/etatów dla ludzi którzy potrafią ocenić potencjał gracza to będzie lipa. O Sarkim można powiedzieć, że Jackowi podobnie jak ślepej kurze trafiło się ziarno.
Generalnie Wisła powinna szukać zawodników wszędzie ... nie muszą to być kluby wspomniane wyżej, bo trzeba pamiętać, że taki Kalu Uche przyszedł z rezerw Espaniolu.
|
Drużyny grające o środek tabeli w najsilniejszych ligach wbrew pozorom też mają swój system szkolenia, więc zakładam, że przy odpowiednim scoutingu nie mielibyśmy problemu z wyciągnięciem 2-3 dobrych jak na naszą ligę zawodników/rundę. I tutaj pojawia się właśnie ta nieszczęsna polityka oszczędnościowa, o której pisałeś.
Nie wiem, ilu scoutów byłoby potrzebnych, żeby przyglądać się piłkarzom w rezerwach/niższych ligach, ale z pewnością nie 3 - tak jak podobno ma miejsce w Klubie. ( no chyba, że na jedną ligę, co daje nam przynajmniej 15 osób ).Do Uche dorzuciłbym jeszcze Mauro, który też przyszedł bodajże z Serie C.