Nie ,to sie nazywa inaczej a mianowicie : antyklerykalizm
Co do kościoła ,to nie są spiski , tylko smutna prawda o tej organizacji .
Do czego sie mam odnosić ,że jakiś dziennikarz nazwał coś rusofobią ? Jak dla mnie te działania nie mają tła rusofobicznego , po prostu jedni odpowiadaja drugim pięknym za nadobne.