Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23207
Stary 13.04.2013, 15:15
rw88
Cytat:
Jeśli w naszym specyficznym mentalnie kraju klubom (działaczom, trenerom, piłkarzom, etc.) zależałoby na rozwoju sportowym, to powiększenie ligi byłoby szansą na wzmocnienie tego rozwoju poprzez obecność dwóch dodatkowych ośrodków sportowych, czasem dosyć dużych
Rozwoj sportowy ligi to nie kwestia ilosci a jakosci. Mozemy nawet walnac 30 zespolow i gwarantuje ze zadnego rozwoju sportowego nie zaznamy.

Rozwoj to pieniadz i sposob w jaki jest wydawany; szkolenie, scauting, marketing, itd.
Liga bogatsza o (powiedzmy) Podbeskidzie nie bedzie liga bogatsza finansowo, nie bedzie tez liga ktora wydaje wiecej na szkolenie czy scauting.


P.S
Symptomatyczne jest to ze wielu zwolennikow powiekszania ligi w swoich dyskursach podaje przyklad Premier League czy Bundesligi
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 13.04.2013 o godz. 15:19.
Odpowiedz cytując