For_FuN_ napisał(a):

|
Nie wyobrazam sobie w przyszlym sezonie takich sytuacji, jakie sa w Widzewie czy DyskoPolo.
|
Niestety sytuacja finansowa zespołów w ekstraklasie jest obecnie patowa.
Zmniejszysz ligę do 14 to dwa kluby z duża dozą prawdopodobieństwa podzielą losy ŁKS-u.
Z drugiej strony zwiększenie ligi spowoduje, że średniaki, które ledwo wiążą koniec z końcem wpadną w tarapaty, a zespoły, które doją obecnie samorządy zaczną doić jeszcze więcej.
Mówiąc szczerze to nie potrafię wymienić obecnie zespołu w ekstraklasie nie mającego problemów finansowych. Na krawędzi stoi połowa ligi, a druga połowa za moment może znaleźć się w podobnym położeniu.
Wariant zaproponowany przez Ekstraklasę jest najlepszym z możliwych na tą trudną sytuację w klubach.