leyzer87 napisał(a):

|
Ja uważam, że najlepszą opcją była by liga 20-o zespołowa, z restrykcyjnym systemem co do przyznawania licencji. Nie wieżę, że nie znajdzie się w kraju 25-u zespołów, które by nie przeszły weryfikacji. 4-y zespoły spadają, dwa awansują bezpośrednio(również z 20-o zespołowej ligi), dwa po barażach z miejsc 3-6. Jak ktoś nie ma licencji, to dostaje się drużyna z miejsca 3-o, a baraże są od 4-7. W ten sposób sporo klubów miało by szanse na awans, więc inwestorzy próbowaliby spełnić warunki ekstraklasowe, proste.
|
Nie znajdzie się pewnie nawet 10, które by przeszły weryfikację. A już angażowanie o awans do ekstraklasy 7 drużyny 2 ligi (przy 20 zespołach pierwszej) czyli ekipy w stylu Bogdanka Łęczna z 300 osobową frekwencją czy Dolcan Ząbki z 500 osobową frekwencją to szczyt profesjonalizacji ligi
I ta walka o baraż o ekstraklasę pomiędzy Wartą Poznań a Stomilem Olsztyn. Marzenie
