Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
kws
Member
 
Od: 10.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23157
Stary 06.04.2013, 12:25
Maciuś napisał(a):Wyświetl post
Liga powinna byc 10 zespolowa, tylko grajac z lepszymi mozna sie czegos nauczyc. Poziom bedzie wyzszy, mecze ciekawsze, kluby otrzymaja wiecej kasy, mniej problemow z licencjami itp.
Dobrze powiedziane, grając z lepszymi - ale tacy sa tylko w LM i PE, 10 meczów pomiędzy Wisła, a Lechem nie poprawi znacznie umiejętności naszych kopaczy.

W ten sposób powiększymy dysproporcje pomiędzy pierwszą, a drugą liga. Przy 10 drużynach w tabeli może się trafić taki sezon, że spadnie jeden z większych klubów w Polsce i już się nie podniesie. Spadek mniejszego klubu, gdzie są mnieszja koszty, kontrakty etc. to rzecz łatwa do unormowania przy racjonalnie zarządzającym właścicielu. Wyobraźcie sobie Wisłę, Lecha albo Legię z takimi pensjami w II lidze.

Ja bym zrobił trochę inaczej z ta reformą. Grałbym cały czas od marca(może kwietnia) do listopada. Tylko zamiast przerwy letniej, rozegrałbym wtedy cały Puchar Polski. Być może z podziałem na grupy, a później fazę playoff. Obecny system promuje drużyny, które spinają się na ostatnie dwa miesiące, ugrywajac cos w PP lub lidze, a tak w przerwie letniej ktoś mógłby zostać nagrodzony za walkę i otrzymać prawo gry w europejskich pucharach. PP byłby też momentem uzupełnienia kadry przed rundą rewanżową, co pozwoliłoby ogrywać młodych, albo nowych zawodników.

Dodatkowo PP rozgrywany przy optymalnej pogodzie, a nie syberyjskiej zimie przyciągnąłby więcej kibiców.
Odpowiedz cytując