domin_czyzyny napisał(a):

tyle, że jak taki zawodnik młody dostanie wybór grać w Legii - sławnej, gdzie ma super boiska (i to kilka), zaplecze odnowy biologicznej, trenerów, pedagogów, możliwości rozwoju kariery
lub
dostanie wybór Wisły, gdzie jest jedno boisko, drugie z kretówkami, gdzie zaplecze i cały sztab "jest jaki jest". Jak myślisz, który klub wybierze młody zawodnik i jego rodzice ?
I niech to będzie takim morałem dla Ciebie wynikającym z tej dyskusji. Nikogo rokującego z młodego pokolenia nie dostaniemy, bo taki zawodnik i jego rodzic wybierze Legie, Amicę, Lechię, Lubin, itp, itd. a nie Wisłę Kraków - niestety :(
|
Wybierze ten klub, który mu więcej zapłaci. Ewentualnie ten, którego trener nie boi się stawiać na młodych i go wypromować. Ci zdolniejsi próbują swoich sił za granicą jak Zieliński z Lubina.Na przykład taki Przybecki jak grał w Radzionkowie mógł sobie wybierać gdzie pójdzie, pół ligi go chciało, wybrał ofertę JW pomimo że baza i zaplecze treningowe Dyskopolo jest na żenującym poziomie (podobnie jak w większości klubów w Polsce).