AS82 napisał(a):

|
Wniosek jest taki ,że gdyby nie było mgły ,samolot by wylądował i zarzuty o złe przygotowanie wizyty przez Tuska moglibyście sobie w buty wsadzić.
|
Nie wiem co by było gdyby. Wolę oceniać to co się stało i kto ma najwięcej za uszami.
AS82 napisał(a):

|
I tak teraz te zarzuty są niewiele warte , bo wystarczyło czytać prognozy pogody a piloci znajdując się w takich warunkach powinni stamtąd się czym prędzej zabierać i leciec na lotnisko zapasowe.
|
Z chęcią odpowie na Twoje argumenta P. Lasek, chyba dobry autorytet, "niepisowski"?
"- Nie było intencją załogi lądowanie za wszelką cenę, a jedynie wykonanie podejścia do minimalnej wysokości zniżania, a potem odejścia na drugi krąg - podkreślił Jedynak w niedzielę. Lasek zauważył, że załogę Tu-154M do podejścia do minimalnej wysokości zniżania uprawniały przepisy. -
Piloci mieli prawo podejść do minimalnej wysokości zniżania, bez względu na warunki atmosferyczne panujące na lotnisku w Smoleńsku - zaznaczył.
Jedynak zaznaczył, że w raporcie i pracach analitycznych komisja wykazała dokładnie, że załoga rozpoczęła proces podejścia do lądowania, określając, że będzie go kontynuowała do osiągnięcia minimalnej wysokości zniżania. -
Jest to zgodne z przepisami, regulaminem lotów obowiązującym wtedy w lotnictwie wojskowym i nie jest to niebezpieczne - wyjaśnił.""
AS82 napisał(a):

|
Wiem Lesio albo Lechu na wojennej ścieżce w Gruzji zatrzymał całą potęgę Rosji ,dlatego sie na nim zemścili w Smoleńsku, już taką wersję Pisowców też słyszalem.
|
Jest to całkiem możliwy motyw zamachu, o ile miał miejsce zamach, a nie zwykły wypadek. Wystarczy chociaż podstawowa wiedza o motywach działań Rosjan w ostatnim wieku, by wiedzieć że nie jest to nierealne.
Oczywiście Powcy żyją na świecie szczęśliwości,bez przemocy, zamachów, gdzie nie zamordowano Litwinienki i Politkowskiej, bloki w Moskwie w 1999 r. wysadzili Czeczeńcy, a w 2008 roku Gruzja napadła na Rosję. Każdy kto twierdzi inaczej, to rusofob.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamachy..._w_Rosji_(1999)
AS82 napisał(a):

To ile Tusk miał mu podstawić samolotów, pięć ?
|
Tyle ile trzeba, by np w jednym samolocie nie lecieli wszyscy dowódcy sił zbrojnych wraz z prezydentem. Cięzkie do zrozumienia?
AS82 napisał(a):

|
Dla POców wstrętne jest wszystko to co się stało po katastrofie ,granie nią w celach politycznych przez Kaczyńskiego i Macierewicza.
|
A dla mnie obrzydliwe jest zrzucanie od pierwszych dni po katastrofie winy na pilotów, Błasika i prezydenta Kaczyńskiego, który ponoć był pijany, miał "krew na rękach" i wywoływał presję, "Jak nie wylądujemy to nas zabiją" , "ląduj dziadu" itp. Wstydzę się za ponowne pogrzeby ofiar, ciągłe dochówki, te dziadostwo i burdel w działaniach polskich władz, przez co do dzisiaj nie wiemy co się tam stało.
Całe szczęście że komuś w tym kraju jeszcze zależy na czymś więcej niż "ciepłej wodzie w kranie".
AS82 napisał(a):

|
Jasne ,że liczba zamordowanych ma znaczenie .Liczba ofiar wyznacza ogrom tragedii więc nie ma co porównywać tysięcy zamordowanych ludzi do 96 osób . Na polskich drogach ginie codziennie więcej osób niż zginęło w Smoleńsku i jakoś nikt z tego powodu szat nie rozdziera. Jak liczba ofiar nie ma dla Ciebie znaczenia to proponuje porównać Smoleńsk z obiema Wojna Światowymi
|
A to codziennie na drodze giną prezydenci, generałowie sił zbrojnych, posłowie, prezesi NBP itp?
Cytat:
|
prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące,
|
Cytat:
|
Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii lotnictwa polskiego i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach Sił Powietrznych RP.
|
Cytat:
|
Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz odczytał oświadczenie posłów i senatorów. Głosi ono, że tragedia pod Smoleńskiem była największą katastrofą niepodległej Polski. Parlamentarzyści przekazali wyrazy współczucia i solidarności rodzinom ofiar. Podziękowali też poległym za ich służbę Polsce. W obliczu tragedii wszyscy jesteśmy razem - głosi oświadczenie, przyjęte przez Zgromadzenie przez aklamację.
|
http://www.polskieradio.pl/7/129/Art...iar-katastrofy
Oczywiście dla AS-a to nic, bo on liczy katastrofy na "sztuki".