arti napisał(a):

Popatrzmy z pkt. widzenia interesów Wisły i Legii.
Czy lepiej tzw. wychowankiem trochę pograć i potem sprzedać w świat za 2-3 bańki euro i mieć mniej swoich wychowanków w extra czy machnąć na niego ręką i niech sobie gra u żaboli, w piaście czy gdziekolwiek albo siedzi w Wiśle jako tani zapchajdziura, a potem cieszyć się bzdurnym artykułem, że 16 wychowanków Wisły gra w extra?
Wisła musi wreszcie wprowadzić jakikolwiek sensowny system szkolenia młodych, którymi będzie można potem grać na wysokim choćby tylko w skali ligowej poziomie i/albo dobrze sprzedać, a nie cieszyć się głupimi artykułami mającymi pokazać nie wiem co.
|
Dokładnie tak.
Co do tych szesnastu.
Tam pewnie jest i Surma i Brożek i inni.
To efekt czasów, gdy do Wisły pchali się wszyscy na każdym poziomie.
"Nie" Lewandowskiego stanowi granicę tej epoki.
Od kilku lat nie mamy (i to dosłownie) lewego obrońcy.
Jakieś nazwisko wychowanka, którego chociażby w sparingach próbowaliśmy ?
Mamy ogromne kłopoty z napastnikami.
Choć jeden z ME, który otarł się o pierwszą jedenastkę ?
Ilu naszych wychowanków robi różnice ?
Jeden.
Ilu naszych wychowanków szturmuje pierwszą reprezentacje ?
Zero.
I to jest obraz naszego szkolenia.
Cytowany artykuł jak i ten z Wislaportal to świetne manipulacje. Radziłbym przeczytać całość, gdzie na "systemie szkolenia" i próbie obejścia nowych przepisów licencyjnych przez Wisłe i kilka innych klubów nie zostawia się suchej nitki.
Dziś przed meczem był epizod o szkoleniu przez Lechie. Półtora tysiąca młodych.
To, że kiedyś zdobylismy osiem tytułów dzięki tamtej polityce się nie wróci. I uparte trwanie przy tym to działanie na szkodę Wisły.
Jeszcze dwa miesiące. Czekam z niecierpliwością na zapowiadaną budowę nowej wielkiej Wisły od czerwca. W oparciu o czterech prezesów i nasz "plan młodzieżowy".