Wyświetl pojedynczy post
lazy
Senior Member
 
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22150
Stary 28.03.2013, 13:52
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Gdzie masz w tym wypadku oszustwo? Otwieranie kolejnych firm i zawieszanie działalności po miesiącu to normalny proceder, który ma pokrycie w przepisach prawnych. VAT-owcy bawiący się w faktury z odroczonym terminem płatności wiedzą o co biega
akurat w przypadku działalności gospodarczej, co nie jest zabronione jest dozwolone.
Nikogo nie namawiam do przekraczania przepisów. Ale trzeba kreatywnie wykorzystywać narzędzia prawne dopuszczone przez państwo.

@BBudowniczy

Nie ma problemu z przesłaniem na adres kupującego umowy o dzieło wraz z rachunkiem na 1 stronie. Nawet skan dołączony do emaila powinien być wystarczający. Odpowiednie formularze do znalezienia w sieci.

@pozostali "oburzeni"

"Się nie da" - to standardowa wymówka, byle nie ryzykować, nie narobić się itd.

Tu nie chodzi o wykształcenie tylko o kreatywność. Masz pomysł to go realizuj zanim ubiegną cię inni. A jeśli potrzebujesz pomocy prawnej/ organizacyjnej itp to jest sporo instytucji które się zajmują doradztwem, pomocą dla początkujących przedsiębiorców itd. Jak ktoś ma konkretne pytania to zapraszam na priv, w miarę możliwości czasowych postaram się pomóc.
c.d.n.