emj10 napisał(a):

Gdzie masz w tym wypadku oszustwo? Otwieranie kolejnych firm i zawieszanie działalności po miesiącu to normalny proceder, który ma pokrycie w przepisach prawnych. VAT-owcy bawiący się w faktury z odroczonym terminem płatności wiedzą o co biega
|
akurat w przypadku działalności gospodarczej, co nie jest zabronione jest dozwolone.
Nikogo nie namawiam do przekraczania przepisów. Ale trzeba kreatywnie wykorzystywać narzędzia prawne dopuszczone przez państwo.
@BBudowniczy
Nie ma problemu z przesłaniem na adres kupującego umowy o dzieło wraz z rachunkiem na 1 stronie. Nawet skan dołączony do emaila powinien być wystarczający. Odpowiednie formularze do znalezienia w sieci.
@pozostali "oburzeni"
"Się nie da" - to standardowa wymówka, byle nie ryzykować, nie narobić się itd.
Tu nie chodzi o wykształcenie tylko o kreatywność. Masz pomysł to go realizuj zanim ubiegną cię inni. A jeśli potrzebujesz pomocy prawnej/ organizacyjnej itp to jest sporo instytucji które się zajmują doradztwem, pomocą dla początkujących przedsiębiorców itd. Jak ktoś ma konkretne pytania to zapraszam na priv, w miarę możliwości czasowych postaram się pomóc.