hunter napisał(a):

Co do zadłużania. Czemu do jasnego ch*ja w tym kraju nikt nie pójdzie po rozum do głowy i chociaż raz nie spróbuje ciąć wydatków, zamiast narzucać obciążenia fiskalne na każdego podatnika?
|
Milton Friedman:
"Polska – nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska..."
Kilka dni temu był raport że podwyżka akcyzy na papierosy do jednej z najwyższych w Europie spowodowała, że co czwarty papieros sprzedawany jest na czarno - 25% !!
W tym samym raporcie informacja, że podwyżka VAT'u o 1% sprawiła dużo mniejsze wpływy niż zakładano - firmy uciekają do szarej strefy.
Propozycja Rostowskiego sprzed 2 dni - auto służbowe będzie liczone jako przychód, w zależności od silnika 45 albo 90 zł miesięcznie będzie płacił pracownik.
Gonimy Czechy, gonimy
