Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8168
Stary 26.03.2013, 20:22
rw88

Cytat:
Tylko co mają ostatnie lata do aktualnego stanu? Nic, kompletnie nic.
A co ma niepewna przyszlosc do aktualnej druzyny? Piszesz o Wolskim i Salomonie. No super ze chlopaki trafili do dobrych klubow, ale na dzisiaj to melodia przyszlosci. Nie graja. Reprezentacji w aktualnym momencie nie zbawia. Koniec.


Cytat:
Czy Węgry, Bośnia, Rumunia, Czarnogóra lub Bułgaria są w aktualnym stanie kadrowym walczyć o awans do turnieju mistrzowskiego? Są, i to niektórzy w trudnych grupach. Tylko to się liczy, skoro oni są w stanie osiągać aktualnie takie wyniki, jakie osiągają, to znaczy, że nas też na to stać, bo mamy porównywalny czy też większy.
Analogicznie, czy za Leo bylismy lepsi kadrowo od Portugalii i Serbii. Czy APOEL 2011/2012 byl lepszym klubem od Lyonu? Czy Slowacja 2010 byla lepsza od Wlochow 2010?

Na podstawie wyjatkowych wynikow nie tworz generalnej teorii. Wegry czy Bulgaria zwykle w eliminacjach odpadaja w przedbiegach. Majac podobnych klasowo pilkarzy co teraz.


Cytat:
Mówiąc, że teraz mają sezon konia sprowadzamy naszą logikę do myślenia, że "sezonu konia" nie mieli np. Belgowie, a teraz mają, że my go mieliśmy
Przepraszam ja bardzo ale jesli majac pilkarzy na pewnym okreslonym poziomie zamieszac udaje im sie w co piatych eliminacjach to swiadczy to o wielu rzeczach, ale na pewno nie o tym ze ich pilkarski potencjal zachacza o turnieje.
Bulgarzy czy Wegrzy za 2 lat z podobnym pilkarskim potencjalem co teraz pewnie znowu beda walczyli o 3 miejsce w grupie eliminacyjnej, czyli tak jak zwykle to robia.

Graja ponad swoj potencjal. Tak jak Apoel rok temu w LM. Skoro Apoel mogl byc w cwiercfinale LM to polskie kluby tez moga! Prawda ze naiwne rozumowanie?


Aha, sprawdz kadre Belgii. Porownaj potem z nasza kadra. Zaskoczysz sie Oni nie potrzebuje sezonu konia. Wystarczy ze wykorzystaja swoj potencjal (nie myl z graniem ponad potencjal).



------------------------------------------------

Cytat:
Boruc - gość, który swoimi interwencjami na poziomie Premier League wielokrotnie ratował Southampton, zbiera bardzo wysokie noty za swoje występy w ostatnich miesiącach, potrafił obronić karnego w 90 minucie na wagę punktu z rywalem, z którym są w kontakcie punktowym.
Co nie zmienia tego ze przez kilka miesiecy nie mogl znalesc klubu, a jak znalazl to klub ten, hmm, szalu nie robi. Znaczy; na rynku pilkarskim Boruc nie jest kims kto powoduje skurcz posladow. Jest calkiem zwyklym bramkarzem.

Cytat:
Piszczek - wiadomo, w Dortmundzie dosyć pewny w defensywie, świetny w ofensywie, gra w drużynie na poziomie ćwierćfinału LM, wicelider Bundesligi.
Tu sie zgadzamy.

Cytat:
Salamon - po świetnej rundzie w Serie B trafia za kilka milionów euro to czołowego klubu świata, podpisując wieloletni kontrakt. Przyszedł z kontuzją, kilka tygodni nie trenował, to i początkowo grzał ławkę, kupiony z myślą o przyszłości jednego z największych klubów świata.
Po swietnej rundzie w 2 lidze wloskiej; za kilka milionow czyli za tyle ile swego czasu Janczyk do Rosji; czolowego klubu czyli cos takiego jak Real w ktorym byl Krzysiu Krol...

Spokojnie, najpierw niech cos pokaze, potem robmy z niego zbawiciela reprezentacji I tak na boku; co ma Salomon z potencjalem do aktualnych eliminacji?

Cytat:
Glik - zawodnik od którego w Turynie rozpoczynają ustawianie linii obrony, regularna, dobra gra na poziomie Serie A, idealny zawodnik do uzupełnienia lidera defensywy.
Jakby byl taki dobry i regularny na poziomie serie A to czy nie zainteresowalby sie nim jakis lepszy klub? To tak jak z Borucem; dobry i w ogole ten tego, ale jakos tak sie zlozylo ze solidne (nie dobre) kluby tego nie zauwazaja...


Cytat:
Komorowski - gra z bardzo dobrym skutkiem w drużynie ulokowanej w środku tabeli, ale z trzypunktową stratą do czwartej ekipy ligi i europejskich pucharów - trudno określić w tym momencie w którym miejscu zakończą sezon.
Dobrze, dobrze, Ruch tez rok temu bil sie o mistrza. Terek to ani Zenit ani CSKA, a nawet nie Spartak. Nie jest to slaby klub i slaba liga, ale... nie jest to tez silny klub grajacy w czolowej lidze.


Cytat:
Krychowiak - najlepszy zawodnik swojej drużyny, stosunkowo młody, potrafi zagrać świetny mecz przeciwko i prawie w pojedynkę ograć lidera Ligue1 i ćwierćfinalistę LM. Reims to jego początek kariery, więc porównywanie go przez Stanowskiego do Świerczewskiego z Marsylii, grającego tam w najlepszym okresie swojej kariery jest trochę śmieszne.
Super, ale ty pisales o aktualnych eliminacjach. Skoro mnie pouczasz by nie pisac o przeszlosci to ty nie pisz o przyszlosci. Na ten moment Krychowiak moze i sie wyroznia ale na tle jednego z outsiderow ligi francuskiej.

Cytat:
Majewski - po zmianie trenera wyróżniający się zawodnik drużyny walczącej o awans do Premier League, w swoim składzie mającej również dwóch reprezentantów Irlandii, jednego z Algierii i jednego z Chile.
Nie zmienia to faktu ze to 2 liga angielska. A gosc ma ile, 26 lat? 25?

Cytat:
Błaszczykowski - najlepszy sezon w karierze na poziomie drużyny mistrza (wicemistrza?) Niemiec, czołowy piłkarz tego klubu
Zgoda.

Cytat:
Wolski - utalentowany piłkarz, który trafił do czołowego klubu Serie A po kilkumiesięcznej przerwie od grania w piłkę, jego klub ma 5 punktów straty do drugiego miejsca w lidze, zajmuje aktualnie czwartą pozycję, m.in. przed Romą, Interem, Lazio, czy Udinese.
Melodia przyszlosci. Czyli znowu; co ma Wolski do aktualnych eliminacji?

Cytat:
Mierzejewski - nie grając w piłkę (jak "słusznie" zauważyłeś) zdobył w tym sezonie dla swojego klubu 9 bramek i 4 asysty. Sam klub jest w lekkim kryzysie, trener dużo rotuje składem, w poprzednich sezonach czołowa drużyna ligi.
Hehe, pamietam jak przed sezonem upierales sie ze Patejuk to dobry transfer Slaska, i ze w ogole gosc niedoceniany; bo tyle i tyle bramek i asyst ma!
Mierzejewski nie jest az tak slaby by w tej Turcji nie grac (poczatek sezonu) ale tez nie jest na tyle dobry by robic to co zrobil w ostatnim czasie. Gole i asysty w tym przypadku troche zaciemniaja obraz.
To troche tak jak ze Slusarskim ktory nastukal tych goli w tym sezonie mimo ze napastnik z niego zaden.

Cytat:
Lewandowski - wiadomo.
No wiadomo, choc dryblingu nie ma. Chocbys stawal na rzesach nie udowodnisz ze Lewny jest dryblerem. Co oczywisce nie zmienia tego ze Stanowskiego pogielo. Gosc na boiskach Bundesligi regularnie zdobywa po kilkanascie bramek na sezon; tak wiemy ze to nie Messi, ale Stano przesadza. Zazdrosc?


----------------------------------
Cytat:
Nie jest to potencjał na walkę o wyższe cele, ale jak najbardziej powinien być wystarczający, aby walczyć o awans w grupie z Anglią, Czarnogórą i Ukrainą. Tyle w temacie.
Pod warunkiem ze wypracujemy pewne schematy gry (automatyzm), zrobimy to samo ze stalymi fragmentami gry oraz trener odpowiednio zmotywuje pilkarzy.

Do tego potrzeba czasu i trenera. W kontekscie aktualnych eliminacji nie mamy ani jednego ani drugiego. Moim zdaniem powinismy zatrudnic jakiegos zagranicznego fachowca i jako cel glowny obrac... el. Euro 2016.
Poltora roku na stworzenie podstaw pod druzyne. W miedzyczasie Wolski z Salomonem (plus reszta) powinni okrzepnac (byc moze pozwoliloby to odpalic z "11" asy pokroju Majewskiego czy Wasilewskiego). I walczyc!
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 26.03.2013 o godz. 20:39.
Odpowiedz cytując