Zastanawiam się z partnerką nad wyjazdem do Norwegii do pracy.
Na parę miesięcy.
Ponoć na malowanie domków, czy pracę w jakiejś sortowni / na plantacji jest duże zapotrzebowanie.
Oczywiście wiemy, że życie w Norwegii czy innych krajach Skandynawii jest horrendalnie drogie i jak jechać, to tylko z własnymi konserwami i zapasami żarcia.
Macie może jakieś doświadczenie z pracy ww. krajach?
Jakieś rady, wskazówki?
Kogo tam w ogóle potrzebują?
No i kolejna sprawa, mnóstwo jest firm / pośredników którzy oferują, czy wręcz gwarantują że znajdą Ci pracę w kraju który Cię interesuje.
Nie jesteśmy pazerni, możemy zapłacić im i przez taką firmę znaleźć zatrudnienie ale....
no nie mamy zaufania.
Mnóstwo takich firm powstało po naszym wejściu do UE, czy otwarciu zachodnich rynków pracy na Polaków i....wielu rodaków się przejechało.
Skasowali kasę i wyslałi naszych do jakiś obozów pracy jak w Italii.
Dziękuję za wszelkie informację czy może propozycję

Może być priv.