Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8152
Stary 26.03.2013, 09:52
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Właśnie o to chodzi, że to nie są tylko błędy indywidualne. Prześledź sobie powtórki i zobacz jak nasi są ustawieni.

Nie obwiniałbym trenera o to, że któryś as się machnął. Ale to co się u nas dziej jak trzeba przejść z ataku do obrony kompromituje Fornalika. Do tego nie widać żadnej poprawy.

Obejrzyj analizę w "Cafe Futbol", ale tym razem zwróć uwagę na ustawienie naszych asów, a nie personalia. To samo było z Mołdawią.
Mówię raczej o wszystkich golach, nie tylko tym piątkowym, dużo było indywidualnych błędów w kryciu przy stałych fragmentach (co de facto się poprawiło, ale przyszły w to miejsce błędy "z gry"), o ile pamiętam z Urugwajem poślizgnął się jeden ze środkowych obrońców, z Irlandią Wawrzyniak podał piłkę pod nogi Irlandczykowi. Nie mówię, że wszystkie tak padały, ale spora ilość.

Co śmieszne, ja się generalnie z Tobą zgadzam, mimo że się wymieniamy argumentami, ale dałbym jeszcze Fornalikowi czas do wrześniowych meczów - jeśli zdobędzie 12 punktów w dobrym stylu, niech dostanie szansę zagrania o awans z Anglią i Ukrainą. Jeśli nie, podziękować mu, a nowy trener dostaje cały rok na przygotowanie drużyny, można też liczyć, że w tym czasie dojdzie jednak do niej kilka talentów, a Fornalik generalnie nie boi się na ową młodzież stawiać. Trzon drużyny mamy stosunkowo młody: w bramce Szczęsny (22) (lub Boruc, który bronić może do czterdziestki), a dalej Piszczek (27), Glik (25), Krychowiak (22), Błaszczykowski (27), Lewandowski (24). Trzeba mieć nadzieję, że ludzie typu Salamona, Zielińskiego, Milika czy Wolskiego w niedługim czasie uzupełnią ten trzon i zrobi się naprawdę fajna ekipa.

Oczywiście pozostawienie Fornalika na stanowisku musiałoby to być poprzedzone odpowiednią dyskusją pomiędzy szefostwem związku i trenerem, a z tej dyskusji musiałoby jednoznacznie wynikać, że trener wie co zrobić żeby było lepiej. Tak naprawdę "zadowala" mnie każda opcja aktualnie. Eliminacje są już prawie przegrane, więc można eksperymentować we wszystkie strony.
Odpowiedz cytując