Wyświetl pojedynczy post
haeno
Senior Member
 
Od: 04.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22046
Stary 22.03.2013, 10:18
Jeśli dobrze myślę chodzi tu o sytuacje w której zleceniodawca opóźnia wypłatę za dostawę towaru/usług.
Problem dosyć istotny, bo już niejedna firma upadła tylko dlatego, że podatek był do zapłacenia a kontrahent leciał w kulki, kasy nie było i interes trzeba było zwinąć...
Jak rozumiem miałoby to ukrócić ten proceder poprzez odpowiedzialność finansową strony, która leci w kulki, ale rzeczywiście takie sformułowanie tego artykułu może prowadzić do sporych nadużyć.
Jeśli by tu uniezależnili od tego czy kwestie finansowe pomiędzy podmiotami są uregulowane to byłbym jak najbardziej za taim prawem. Na zasadzie, nie zapłaciłeś swojemu dostawcy, odpowiadasz finansowo przed urzędem skarbowym za jego zaległości.
Jeśli by miało to być tylko w formie dodania tego jednego paragrafu - no to zabrali się za problem nieudolnie.

PS
Jest gdzieś całość tej propozycji nowelizacji do przeczytania?
Ostatnio edytowane przez haeno : 22.03.2013 o godz. 10:24.
suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności wzrasta