Jakbys urodzil sie 3000 lat temu w Egipcie to bys wierzyl (najprawdopodobniej) w Ra. Jakbys sie urodzil 2000 lat temu w Grecji to bys wierzyl w Zeusa. Jakbys sie urodzil w Egipcie XX wieku to bys wierzyl w Alaha. I tak dalej, i tak dalej.
Homo sapiens sapiens to ok 2,5 mln lat, takie dinozaury sobie hasaly ponad 100 mln lat. Sama Ziemia przy Sloncu, takiej malutkiej gwiezdzie, jest jak ziarnko piasku. No ale caly wszechswiat zostal sworzony dla Nas (tj. w tym wypadku dla chrzescijan).
Mysle ze nie wierzac w Jahwe nie ryzykuje duzo
---------------------
Kosciol to osobna sprawa. Ci to przez kilkanascie wiekow nie potrafili stosowac sie do tego co sami propagowali. Niezle
--------------------
Kosciol i w Polsce bedzie tracil na znaczeniu. To juz sie dzieje i jest to zjawisko nieuniknione. Dzieje sie tak z wielu powodow; jednym z nich jest brutalny rozwoj nauki.