|
Przed I wojną światową urodził się pewien znakomity piłkarz. Był on reprezentantem swojego kraju, ale co ważne nie kraju w którym sie urodził(obecny sasiad Polski). Przez ponad 15 lat swojej kariery związany wyłacznie z jednym klubem z którym Wisła miała okazje grać w jednym z "Europejskich pucharów"(wiele lat pozniej)W ponad 220 meczach zdobył dla tego klubu ponad 120 goli. Po odejsciu z tego klubu z na rok przeszedł do inneg oklubu(juz nie istniejacego) z tego samego miasta i tam zakonczył kariere. Uczestnik jednego Mundialu podczas ktorego zdobył swoją jedyną bramke. Bramke co istotne była nadwyraz "nadzwyczajna" bo nikt wczesniej na mundialu (w tej reprezentacji w ktorej grał) w taki sposob jej nie zdobył.
1)Imię i nazwisko piłkarza
2)Z jakim klubem był związany przez wiekszość swojej kariery
3)Podać nazwe Pucharu w ktorym jego klub(wiele lat pozniej) grał z Wisła oraz podać wynik meczu
4)W którym mundialu brał udział(podać rok)
5)W jaki sposob zdobył swoja jedyna bramke na MŚ i dlaczrgo była ona nadzwyczajna
edit: dodano dla ZWE: chodzi o pilkarza urodzonego w XX wieku
Ostatnio edytowane przez Mila : 20.03.2013 o godz. 23:33.
|