FraMat napisał(a):

produkty globalne?
Porównałem sobie cenę cukru. W Polsce, cukrowym zagłębiu cena rzadko schodzi poniżej 4 zł. We Francji, jak byłem niedawno, w sklepie 1kg cukru 0,60 euro. No do jasnej ch... czy my nie jestesmy krajem kolonialnym> Nasz własny produkt sprzedaje się nam za horrendalną cenę!
|
Nihil novi.
Pisał już dawno o tym Michalkiewicz, pisał prof. Gwiazdowski.
Obawiam się, że znacjonalizowanie przez rząd cypryjski do 10% bankowych aktywów obywateli stanie się precedensem. To może pociągnąć za sobą masowe wypłacanie pieniędzy z kont, zmniejszenie konsumpcji, a co za tym idzie bankructwa banków. Oczywistym jest, że większość bankowych pieniędzy istnieje tylko wirtualnie.
Może być jeszcze ciekawie.
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ."
Janusz Szpotański