Szpen napisał(a):

ceny wszędzie są takie same lub przynajmniej podobne, bo mamy gospodarkę globalną, a nie lokalną. Kiedy wy to wreszcie zrozumiecie? duże korporacje światowe, które wytwarzają 3/4 wszystkich dostepnych produktów nie mogą sobie pozwolić na obniżanie cen za swoije produkty. przynajmniej nie tak skrajnie jak byś chciał. Muszą chronić swoje wszystkie rynki, bo inaczej gdy obniżą cenę w Polsce, to Niemiecki konsument zapyta: dlaczego w Polsce sprzedajecie swój towar za połowę tego co u nas?
naprawdę, ale większość z was to dzieci z klapkami na oczach, albo jakaś idyllistyczna społeczność co to nie ma pojęcia jak dzisiejsze świat jest skonstruowany.
|
Pytanie czemu nie działa to w druga stronę.
Dlaczego u nas nikt nie pyta ze ten sam model TV u nas kosztuje 3 tys zł a w Niemczech 500 ojro?
To samo jest z kosmetykami - ostatnio kupiłem w centrum Londynu 100 ml za 30 funtów a u nas 200 zł.
Więc gadanie o globalnych korporacjach to bullshit. Prędzej racje maja ci co mówią o Polsce jako o kraju kolonialnym.