Dariook napisał(a):

|
W Bundeslidze powoli frajerzy sie kurczą. Pozostaje coraz mniej klubów, które nie sparzyły się na naszych talentach. Po Dortmundzkim boomie, przyszedł krach, wszystko wróci niebawem do normy.
|
Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Na kim to tak się przejechali...? Na 18-letnim Miliku, który to nie wygryzł z marszu reprezentanta Niemiec, wicelidera strzelców Bundesligi, czy na 21-letnim Borysiuku, który należał do najlepszych zawodników jesieni w 2. Bundeslidze?
Najbardziej bawi mnie mówienie, jak to Milik w Niemczech "przepadł". A jeszcze bardziej bawią mnie stwierdzenia, jak to w Niemczech 17-letni, czy 18-letni piłkarze już są pełnoprawnymi zawodnikami i wręcz całe rzesze nastolatków w Bundeslidze regularnie punktują w lepszych ekipach, nie to co u nas. No to przyjrzyjmy się konkretom, czyli rzeszom niemieckich nastolatków biegających po boiskach naszych zachodnich sąsiadów (wszyscy grający choć minutę zawodnicy poniżej 21 roku życia po 25 ligowych kolejkach):
Bayern:
- 20 lat, David Alaba, 18 meczów (w tym 1 z ławki) / 3 gole / 2 asysty
Dortmund:
- 20 lat, Mario Gotze, 24 (4) / 8 / 9
- 20 lat, Moritz Leitner, 18 (12) / 0 / 1
- 19 lat, Leonardo Bittencourt, 2 (2) / 1 / 0
Leverkusen:
- 19 lat, Arkadiusz Milik, 4 (4) / 0 / 0
- 19 lat, Dominik Kohr, 4 (4) / 0 / 0
- 18 lat, Okan Aydin, 1 (1) / 0 / 0
Eintracht:
- 20 lat, Sonny Kittel, 5 (5) / 0 / 0
- 19 lat, Marc-Oliver Kempf, 2 / 0 / 0
Schalke:
- 19 lat, Julian Draxler, 23 / 7 / 2
- 19 lat, Sead Kolasinac, 9 (4) / 0 / 0
- 17 lat, Max Meyer, 2 (2) / 0 / 1
Mainz:
- 20 lat, Shawn Parker 9 (2) / 1 / 2
- 20 lat, Stefan Bell, 4 (2) / 0 / 0
- 19 lat, Loris Karius, 1 (1) / 0 / 0
HSV:
- 20 lat, Heung-Min Son, 25 / 9 / 1
Freiburg:
- 20 lat, Christian Gunter, 4 (3) / 0 / 0
- 19 lat, Matthias Ginter, 15 (1) / 1 / 0
Borussia M.:
- 20 lat, Marc-André ter Stegen, 25 / 0 / 0
- 20 lat, Granit Xhaka, 15 (5) / 1 / 0
- 20 lat, Tolga Cigceri, 10 (2) / 0 / 0
- 20 lat, Branimir Hrgota 8 (8) / 0 / 0
- 19 lat, Amin Younes, 4 (1) / 1 / 0
Hannover:
- 20 lat, Andre Hoffmann, 7 (2) / 0 / 0
Nurnberg:
- 20 lat, Partick Rakovsky, 4 / 0 / 0
- 19 lat, Noah Korczowski, 2 (2) / 0 / 0
Wolfsburg:
- 20 lat, Ricardo Rodriguez, 16 (5) / 0 / 2
- 20 lat, Robin Knoche 6 (2) / 0 / 0
- 18 lat, Maximilian Arnold, 1 (1) / 0 / 0
Werder:
- 20 lat, Niclas Fullkrug, 12 (11) / 1 / 0
- 20 lat, Tom Trybull, 2 / 0 / 0
- 19 lat, Ozkan Yildirim, 3 (3) / 0 / 1
Dusseldorf:
- 19 lat, Gerrit Wegkamp, 3 (3) / 0 / 0
Stuttgart:
- 20 lat, Raphael Holzhauser, 18 (4) / 0 / 3
- 20 lat, Antonio Rudiger, 9 (4) / 0 / 0
Augsburg:
...
---
Hoffenheim:
- 20 lat, Kevin Volland, 26 (3) / 4 / 10
- 20 lat, Takashi Usami, 20 (5) / 2 / 2
- 20 lat, Jannik Vestergaard, 9 (2) / 0 / 0
- 20 lat, Koen Casteels, 9 / 0 / 0
- 20 lat, Pelle Jensen, 2 / 0 / 0
- 19 lat, Vincenzo Grifo, 12 (11) / 1 / 0
Greuther Furth:
- 20 lat, Matthias Zimmermann, 9 / 0 / 0
- 19 lat, Johannes Geis, 3 / 0 / 0
- 19 lat, Jung-Bin Park, 5 (4) / 0 / 0
- 18 lat, Thomas Pledl, 3 (1) / 0 / 1
- 18 lat, Abdul Rahman Baba, 12 (2) / 0 / 0
Nie ma co, faktycznie w tej Bundeslidze to wysyp 18-latków będących pewniakami w składzie, a rzesze chłopaków w wieku Milika ciągnie swoje ekipy do przodu, szczególnie w pierwszej piątce ligi...jakby tak dokładniej popatrzeć, to cały JEDEN mega talent Draxler, 19-letni i to tyle o chłopakach w wieku Milika i młodszych, reszta zalicza nieliczne epizody.
Tam to się masowo stawia na młodzież (16, 17 i 18 letnią), nie to co u nas. Milika to pewnie już odstawili, jest już tam wszak całe dwa miesiące, a jakiś Kiessling dalej w pierwszym składzie...ale forumowi spece pewnie jak zwykle wiedzą lepiej.