Mareq napisał(a):

Tobie trzeba zawsze wszystko ,,rozrysowywać'' ?
EPP tj. klub w którym jest PO&PSL zagłosował ZA ,,ostrą'' rezolucją.
Natomiast posłowie PO&PSL wyłamali się z linii klubu i zagłosowali PRZECIWKO.
W ramach ciekawostek.Z linii EPP wyłamali się Polacy, Rumuni(w bardzo dużej większości), Szwedzi, mniejsza część Węgrów, oraz marginalna część Niemców.
Generalnie linie oporu stanowili Anglicy(za wyjątkiem zielonych i liberałów), Polacy(za wyjątkiem SLD), Duńczycy(za wyjątkiem ichniejszych liberałów), Szwedzi(praktycznie w całości), spora część(więcej niż 1/3) Austriaków, Czechów(Ci którzy są razem z PiS i Torysami w ECR) , Holendrów, Rumunów.
Wynik głosowania idealnie odzwierciedla charakter tych Wieloletnich Ram Finansowych.
Przeciwko tej ,,ostrej rezolucji'' zagłosowali posłowie z krajów które są najbardziej zagorzałymi zwolennikami cięć budżetowych(Anglia, Szwecja, Dania, Austria, Holandia) i posłowie z państw w których wynik negocjacji uznano za duży sukces (Polska i jak się domyślam Rumunia).
|
Czyli najszczęśliwszy dzień w życiu cudaka się popsuł nie przez Anglików i Camerona którzy, wspierani przez PiS mieli torpedować Polskie plany, a przez kumpli cudaka z partii. Zatem PO ma tyle do gadania w swojej "największej partii w PE" ile się spodoba Niemcom. Czyli w zasadniczych sprawach nic. Przed kolejnymi wyborami trzeba pamiętać o takich niuansach.
No i fakt który obrazuje skuteczność negocjacyjną bandy rudego. Mistrzowie na rolnictwo "wywalczyli" 28 mld. Sukces? A jakże można by rzec nawet yes yes yes. Gdyby nie to że dzisiaj PE przyjął plan rozwoju rolnictwa na lata 14'-20' i o zgrozo Polsce zaproponowano wsparcie na poziomie 36 mld

. Mam zatem pytanie na czym polegała walka cudaka skoro PE bez walki jedynie w wyniku rachunków wynikających ze sprawiedliwości podziału kasy przyznaje nam 25% więcej. Czy trzeba komuś jeszcze tłumaczyć jak zażarcie słońce peru walczy o polskie interesy?