|
Nie można porównywać polskich trenerów do np. holenderskich. Jeśli jesteś z tzw. zachodu to na wejściu masz + 10punktów w staraniu się o posadę. Tak samo jest, gdy chcesz wysłać artykuł naukowy do zagranicznych dobrych czasopism my ludzie ze wschodu musimy dać coś naprawdę wyjątkowego a to, co jest puszczane od ludzi z tzw. zachodu to u nas czasem byłoby dobrą pracą magisterską.
Niestety mur berliński w wielu dziedzinach nadal istnieje nie ma, co udawać, że polski nawet bardzo dobry trener łatwo może objąć jakiś zachodni klub.
|