|
Nie wydaje mi się, aby przeszedł pomysł naliczania abonamentu RTV do opłat za telewizje kablowe i satelitarne, gdyż wprowadzi to kolejne patologie, a także nierówno potraktuje obywateli dzieląc ich pod względem tego czy płacą dodatkowy abonament za telewizję. Taki sposób naliczania abonamentu RTV bez problemu zostanie zaskarżony, gdyż nie jest zgodne z konstytucją ustalanie wysokości opłat przez inne organy niż Sejm. Nie wiem w jaki sposób Sejm miałby narzucić na prywatne spółki kolejne zadanie jakim byłoby doliczanie do rachunku opłaty za abonament RTV i jego późniejsza windykacja.
Żeby nie było tak pięknie jak mówi się o sposobie ściągania abonamentu w krajach starej UE to należy wspomnieć o ogromnych protestach w Niemczech gdzie od stycznia tego roku zmienił się sposób pobierania abonamentu i teraz każdy (niezależnie od tego czy posiada tv, czy nie) musi płacić miesięcznie 17,98 euro.
|