Wyświetl pojedynczy post
lazy
Senior Member
 
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21832
Stary 11.03.2013, 12:53
Sposób naliczania i ściągania opłaty RTV jest archaiczny. Mam wrażenie że głównym zainteresowanym w jego utrzymaniu jest (poza TVP) Poczta Polska, dla której obsługa tego haraczu jest widać dochodowym zajęciem.

Opłatę wystarczyłoby przecież doliczyć do abonamentów za telewizje cyfrowe. Płatnikami byliby providerzy. Abonentów wszelkiego rodzaju telewizji jest ok. 12 mln. Opłata w wys. 5 zł/mies. przyniosłaby zatem przychody porównywalne do obecnych (w 2012 było to 563 mln PLN).
c.d.n.