Wyświetl pojedynczy post
jaszczur90
Senior Member
 
Od: 07.2006
Skąd: Kraków /Krowodrza

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20903
Stary 09.03.2013, 20:25
Cytat:
Pole golfowe wokół stadionu Wisły?

Data dodania: 2013-03-08 20:56:08 Ostatnia aktualizacja: 2013-03-09 13:17:20




Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z wiceprezesem Wisły Kraków Januszem Koziołem. Dyskutowali o tym kto ma zarządzać stadionem przy Reymonta. Dziś robi to klub, ale ledwo daje radę pokryć koszty jego utrzymania - 7 mln zł rocznie. Zarabia grosze, bo większość powierzchni komercyjnych w obiekcie nie jest wynajętych. - Prowadzimy negocjacje z różnymi firmami. Jedna zainteresowana jest stworzeniem mini pola golfowego - przyznał Janusz Kozioł. Miałoby powstać na terenach wokół stadionu. Inne firmy myślą ponoć o wynajęciu powierzchniami biurowych, ale ogrzewanie i klimatyzacja w nich pochłania setki tysięcy złotych rocznie.

Tymczasem negocjacje nad aneksem do umowy dzierżawy stadionu trwają już 3 lata i nic z nich nie wynika. Prawdopodobnie Wisła będzie chciała zrezygnować z władania częścią obiektu, ale wtedy to miasto będzie musiało wyłożyć pieniądze na jej utrzymanie. A pieniędzy w miejskiej kasie brakuje. Obie strony mają powołać grupy robocze do dalszych negocjacji.

Zapewniają, że atmosfera rozmów jest przyjazna. Ale rozwiązania problemu nie widać.

źródło : gazetakrakowska.pl
No cóż , niestety ale dalej nic nie wychodzi z tych rozmów. Miasto nie chce utrzymywać stadionu, Wisła też .
Odpowiedz cytując