lazy napisał(a):

Czy nie byłoby bardziej fair w stosunku do wyborców gdyby Prawo i Sprawiedliwość zmieniło nazwę na Władza i Sprawiedliwość? Ta hipokryzja w nazwie na sztandarach i jednoczesnym dezawuowaniu prawa jest nie tylko żenująca ale i demoralizująca. Demoralizująca bo wskazuje że prawo można ominąć/naciągnąć/oskarżyć o niesprawiedliwość a wszystko tylko po to by odzyskać władzę.
W dorosłej demokracji prowadzi się kampanię wyborczą i zachęca do głosowania. Jarek dorosłym demokratą nie jest bo nie chce i nie umie prowadzić kampanii wyborczej. Zamiast tego urządza "spektakle" jak z wirtualnym premierem.
Owszem istnieje pojęcie "gabinetu cieni" ale ma on na celu konstruktywną krytykę i bieżące reagowanie na działania rządu. Tymczasem PiS zaproponował nam kolejną dorywczą i nieefektywną krytykę rządu - zawsze jest to jakieś oddziaływanie na słupki, tylko że krótkoterminowe. Przy okazji znów pokazał Polakom, że prawo ma głęboko w d...
A przecież my lubimy tych cwaniaków co oszukują system, czyż nie? Brawo. Świetny pomysł z tabletem! Szkoda że przy okazji znów podkopujemy autorytet państwa.
|
Czy mógł byś rozwinąć? Bo nie za bardzo rozumiem co masz na myśli.