Belzebub napisał(a):

Może coś o szkolnictwie.. Przed chwilą w kronice krakowskiej, poinformowali, że jakaś krakowska policealna "szkoła" detektywów, która wyedukowała w ostatnich 2 latach - 32 osoby (!!!) otrzymała przez ten okres z budżetu Państwa 850 tysięcy złotych )))))))
Czy to nie jest komediodramat jakis i kolejna "dziurka" do drenowania pieniedzy podatników? Przeciez tego typu szkół są setki, poziom szkolenia w nich raczej zerowy. Szanse na znalezienie pracy podejrzewam, że równiez bliskie zeru(skoro absolwenci publicznych Akademii i Uniwersytetów mają z tym problem)..
A w tym czasie kolejne publiczne szkoły są zamykane, stołowki oddawane w prywatne ręce, godziny w przedszkolach ciętę, a tu widać nikomu nie potrzebna branża "prosperuje" w najlepsze..
|
Przeglądnąłem stronę tej szkoły (Okihara). Okazuje się że jest ogólnopolska. Nie ma natomiast nic o ludziach, którzy nią kierują lub wykładają chociaż wykładowcy to ludzie do wynajęcia. Właściciel pewnie dobrze ukryty steruje nią z tylnego siedzenia przy pomocy słupa, którego tez nie sposób odnaleźć. Przelanie tak ogromnej kasy na tą szkółkę jest ewidentnym przepompowywaniem pieniędzy podatników dla swoich znajomych Rychów, Zdzichów.