Wyświetl pojedynczy post
Mareq
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21761
Stary 07.03.2013, 20:44
Cytat:
A wiedzieliscie, że Orban był w Warszawie? Czy jakieś media o tym wspomniały?
Nie oglądałem żadnych głównych serwisów informacyjnych, ale w trakcie dnia co najmniej kilka razy wspominano, że jest w Warszawie spotkanie Grupa Wyszehradzka+Trójkąt Weimarski. Spotkanie dotyczyło w dużej mierze kwestii wojskowych vel obronnych.

Cytat:
„Stało się dziś jasne, że w pojedynkę żadne z państw nie może sobie poradzić. Wspólnie odpowiadamy i chcemy przejąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo Europy. (...) Ta współpraca musi zostać wzmocniona” - oświadczyła kanclerz Merkel. Prezydent Francji podkreślił, że podstawą pogłębiania europejskiej obronności musi być strategiczna wizja, która ma być przyjęta podczas szczytu UE pod koniec roku. „Trzeba doprecyzować, jak mają być prowadzone takie operacje, jak te w Afryce, z dobrą koordynacją i z zapewnieniem odpowiedniej szybkości” - podkreślił Hollande.
za wis.la/hab78



Cytat:
Ministrowie obrony państw Grupy Wyszehradzkiej - Czech, Słowacji, Węgier i Polski – podpisali w środę w Warszawie list intencyjny w sprawie utworzenia Wyszehradzkiej Grupy Bojowej UE - poinformował rzecznik MON Jacek Sońta.
W maju 2011 roku uzgodniono, że Polska będzie przewodniczyć grupie, która ma osiągnąć gotowość do operacji w 2016 roku. Wyszehradzka Grupa Bojowa ma liczyć 3 tys. żołnierzy, polski kontyngent ma się składać z ok. 1,2 tys. osób.