manager1906 napisał(a):

|
W JOWach nie ma problemu liczenia głosów przez żadne serwery czy to sowieckie czy inne. Wynik wyborów znany jest właściwie jeszcze tego samego dnia, a na pewno rankiem dnia następnego. Liczenie odbywa sie w jednym punkcie w danym okręgu wyborczym, przypominam okręg liczy ok. 83 tys mieszkańców, liczenie odbywa się pod nadzorem kamer regionalnych telewizji, obserwatorów, kandydatów itd. i informację o tym kto jest przedstawicielem do Sejmu z danego okręgu przesyła się do centrali wyborczej w kraju, a nie tak jak dotychczas, że to wszystko trwa, najpierw jedne sondaże takie wyniki publikują potem inne sondaże inne, później zliczają z x procent obwodowych komisji wyborczych potem z następnych, jedna telewizja takie pokazuje słupki inna inne itd a na końcu gdy wybory są w niedz to centrala dopiero we wtorek albo i później (niech minie ktoś poprawi, jeśli się mylę) oblicza według odpowiednich wzorów wynik wyborów. A ostatnimi czasy okazało sie że ponoć serwery swoje umieściła w Rosji.
|
Jak nie będzie problemu z liczeniem...? Jakie wybory by nie były to z liczeniem zawsze można czarować. Nie słuchaj bajek z tysiąca i jednej nocy. Dopóki to partie bedą rządziły ( a przy JOWAch tez tak będzie) to będą duże grupy nacisku, mające wpływy w służbach i będą mogły robić co chca. Z JOWa wejdzie Kukiz,Wajda albo Cichopek + ludzie z partii mający dostep do TV i prasy a nie no name z Krakowa czy Warszawy. Zrozumcie to . Może co innego w małych miejscowościach ale duże ośrodki z góry są skazane na porażkę. Chcecie odsunac od władzy partie to popierajcie rządy prezydenckie - glosujesz na konkretnego polityka z jego planem wyborczym.Kapitalnie o tym pisał prof.Witold Kieżun polecam posłuchać na YT