Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21733
Stary 07.03.2013, 09:05
kuba.j.g. napisał(a):Wyświetl post
Pamietam jak policja ganiala po Polsce goscia ktory obrazil prezydenta na dworcu, a ze byl bezdomny wiec trudno bylo go znalezc. Jedni kandydaci beda mieli po swojej stronie jedne media a drudzy drugie...bo chyba nie twierdzisz, ze takiego podzialu nie ma. Cytat "ciemny lud to kupi" to nie z Lisa a z Kurskiego...przy okazji "dziadka z Wermahtu.

Z Lisa, z Lisa. Tomaszek powiedział że Kurski powiedział (poza kamerami) " ciemny lud to kupi". Jako ze potwierdziły to takie "ałtorytety" jak Wolek i Władyka to lemingi łyknely jak pelikany
Powtórzył to trochę innymi słowami na swoim wykładzie np.tu : http://www.youtube.com/watch?v=qmkEmNWP0ug

kuba.j.g. napisał(a):Wyświetl post
Dalej...licze w calej swojej naiwnosci, ze parlamentarzysci wybrani wg nowej ordynacji beda sie dogadywac na podstawie argumentow niepolitycznych ale kierujac sie dobrem ogolu...
Czy nic nie zmienia...dzisiaj ludzie napierdzielaja sie miedzy soba o polityke a ci politycy pija sobie wodke w kullarach i ciesza sie z w tym funkcjonuja bo kasa sie zgadza...JOWy sa konieczne, aby ludziom uzmyslowic, ze jednak maja na cos wplyw, ze maja wplyw na to jak kraj funkcjonuje. Moze pierwsze wybory przeprowadzone w takiej ordynacji nie beda udane ale kazde nastepne zmusza samych politykow do prezentowania programow a nie tylko pogladow. Polacy musza sie zaczac uczyc polityki, musza zaczac sie uczyc na bledach...a te bledy to maja kilkusetletnia tradycje
Dużej naiwności. JOW może być tylko jako dodatek do systemu prezydenckiego . Zrozumcie że same w sobie nic nie zmienią a już argument że lewica ma swoje media a prawica swoje to pomylenie pojeć. Lewica ma TV i prasę, prawica ma prasę, a zwykły Janek Kowalski starujący z JOWa co ma- wiece, plakaty?Żarty. Wiem że JOW ładnie brzmi, może będzie sprawiedliwiej bo sam wybierzesz oligarchę który wystaruje a nie zrobi tego za ciebie szef partii . Ale co to zmienia? Ludzie myślcie. Dalej - tym razem w bólach- będą powstawały koalicje a rząd będzie tłumaczył nie spelnienie planu wyborczego przeszkodami w koalicji. Nic się nie zmieni. Prezydenta rozliczysz z jego planu osobiście, ograniczysz liczbę posłów i senatorów - będą mniej znaczący,znikną gabinety polityczne, ba posłowie nie będą mieli aż takich wpływów i możliwości obsadzania stanowisk więc pójdą do parlamentu w więszkej ilości państwowcy, społecznicy . Dużo więcej plusów
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 07.03.2013 o godz. 09:15.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej