Wyświetl pojedynczy post
manager1906
Member
 
 
Od: 12.2007
Skąd: Mazowsze

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21730
Stary 06.03.2013, 22:18
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
JOW-y, JOW-ami, ale lepiej się zastanówmy jak kontrolować liczenie głosów, żeby nie było "cudów nad urną". Bo jeśli znowu mają to liczyć sowieckie serwery to żadne JOW-y nic nie pomogą.
W JOWach nie ma problemu liczenia głosów przez żadne serwery czy to sowieckie czy inne. Wynik wyborów znany jest właściwie jeszcze tego samego dnia, a na pewno rankiem dnia następnego. Liczenie odbywa sie w jednym punkcie w danym okręgu wyborczym, przypominam okręg liczy ok. 83 tys mieszkańców, liczenie odbywa się pod nadzorem kamer regionalnych telewizji, obserwatorów, kandydatów itd. i informację o tym kto jest przedstawicielem do Sejmu z danego okręgu przesyła się do centrali wyborczej w kraju, a nie tak jak dotychczas, że to wszystko trwa, najpierw jedne sondaże takie wyniki publikują potem inne sondaże inne, później zliczają z x procent obwodowych komisji wyborczych potem z następnych, jedna telewizja takie pokazuje słupki inna inne itd a na końcu gdy wybory są w niedz to centrala dopiero we wtorek albo i później (niech minie ktoś poprawi, jeśli się mylę) oblicza według odpowiednich wzorów wynik wyborów. A ostatnimi czasy okazało sie że ponoć serwery swoje umieściła w Rosji.