Wyświetl pojedynczy post
manager1906
Member
 
 
Od: 12.2007
Skąd: Mazowsze

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21720
Stary 06.03.2013, 10:36
kuba.j.g. napisał(a):Wyświetl post
Pamietam jak policja ganiala po Polsce goscia ktory obrazil prezydenta na dworcu, a ze byl bezdomny wiec trudno bylo go znalezc. Jedni kandydaci beda mieli po swojej stronie jedne media a drudzy drugie...bo chyba nie twierdzisz, ze takiego podzialu nie ma. Cytat "ciemny lud to kupi" to nie z Lisa a z Kurskiego...przy okazji "dziadka z Wermahtu.
Dalej...licze w calej swojej naiwnosci, ze parlamentarzysci wybrani wg nowej ordynacji beda sie dogadywac na podstawie argumentow niepolitycznych ale kierujac sie dobrem ogolu...
Czy nic nie zmienia...dzisiaj ludzie napierdzielaja sie miedzy soba o polityke a ci politycy pija sobie wodke w kullarach i ciesza sie z w tym funkcjonuja bo kasa sie zgadza...JOWy sa konieczne, aby ludziom uzmyslowic, ze jednak maja na cos wplyw, ze maja wplyw na to jak kraj funkcjonuje. Moze pierwsze wybory przeprowadzone w takiej ordynacji nie beda udane ale kazde nastepne zmusza samych politykow do prezentowania programow a nie tylko pogladow. Polacy musza sie zaczac uczyc polityki, musza zaczac sie uczyc na bledach...a te bledy to maja kilkusetletnia tradycje
Zgadzam się z Twoją wypowiedzią Kuba. Co jeszcze topowych polityków i tego że się nie dostaną w JOWach to więc tak: moim zdaniem Palikot bez szans. Wszyscy z jego ruchu bez szans.
Taki tusk ma szanse w okręgu w dużym mieście typu waw, krk ale ja mogę sobie wyobrazić sytuację że też się nie dostana, ale jakby miał startować w moim okręgu to by się żaden z nich nie dostał. Kaczyński też może się nie dostać bo nawet jakby wystartował na podkarpaciu to jesli miałby ogarnietego lokalnego lidera o pogladach patriotycznych i narodowych który by także wystartował to Kaczyński mógłby przegrać. JOWy całkowicie zmieniają obecną sytuację polityczną i daltego z drugiej strony przewidywanie kto wejdzie a kto nie nie do końca sensu . Ale skrajności typu Palikot na pewno odpadną. Prawda też taka, o której od poczatku trąbię, iż w długiej prespektywie JOWy tworzą dwie silne partie ale wcale nie betonują polityki bo moze dosyć łatwo powstać trzecia siła która zmieni układ. A poza tym NARÓD W JOWach ODZYSKUJE SUWERENNOŚĆ! Do tego partie te dwie które powstaną będą merytoryczne i ludzie będą mogli łatwo rozliczyć ich posłów, w sposób prosty - źle sprawowałes swój mandat głosujemy na kogoś innego. W małych okręgach nie ma takiej sytuacji że ciemny lud to kupi. Ludzie są wtedy odpowiedzialnymi wyborcami a kandydaci odpowadają przed nimi. POWTARZAM JOWy są 100000 razy lepsze od obecnego systemu, który spowodował taka sytuację w Polsce jaka widzimy.

Póki nie przywrócimy w Polsce prawdziwe wolnych wyborów i nie damy nam obywatelom prawa decydowania kto zasiądzie w sejmie. tzn. będziemy wybierać tych przedstawicieli z małych stosunkowo okręgów, gdzie nagonka medialna nie będzie już miała takiego wpływu jak obecnie bo kandydaci będą spotykać się z wyborcami bezpośrednio i będą mogli odpowiadać na ich pytania osobiście, będą przeprowadzać debaty wyborcze w ramach okręgów, ludzie będą w końcu wiedzieli co tak na prawdę sobą reprezentują i jakie mają poglądy na różne sprawy to dopóki tego nie zrobimy to w Polsce nigdy nie będzie normalnie.