Wyświetl pojedynczy post
Mareq
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21706
Stary 05.03.2013, 10:42
Cytat:
najprawdopodobniej dziesiejsi topowi politycy w swoich patiach po prostu nie dostali by sie do parlamentu i tyle
Ponieważ ? Z tego co wiem, to topi politycy nie mają problemów ze zbieraniem głosów i jedną z głównych wad jaką się wskazuje w przypadku wyborów proporcjonalnych jest to, że ci topowi wciągają do sejmu tych średnich(w kwestii głosów i popularności, bo to że ktoś dostał się do sejmu z niewielką ilością głosów oczywiście nie oznacza, że jest słabym posłem).

Cytat:
poza tym że wejdą do sejmu ludzie wybrani przez obywateli a nie przez liderow partyjnych
W jaki sposób liderzy partyjni zostaną wyłączeni z procesu wyboru kandydata do danego okręgu ?
Pewnie wyłączy to siłę liderów partyjnych w ten sposób, że nie będzie trzeba wykazywać się przed szefostwem żeby dostać miejsca 1-3 na liście, ale rozwiązaniem tego problemu i bardziej realnym pierwszym krokiem w zniwelowaniu oddziaływania partyjnego na możliwość dostania się do sejmu, jest zniesienie numeracji na listach wyborczych i kolejności alfabetycznej na liście.
Ostatnio edytowane przez Mareq : 05.03.2013 o godz. 10:54.