Wyświetl pojedynczy post
manager1906
Member
 
 
Od: 12.2007
Skąd: Mazowsze

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21703
Stary 05.03.2013, 08:13
kuba.j.g. napisał(a):Wyświetl post
Prosta sprawa: limit wydatków na kampanie na poziomie np. 15-20 tys złotych...na plakaty zawsze starczy....Tak tak...pewnie beda szły wałki itd ale jak ktos zacznie walic spotami w lokalnych TV co 20 minut to stanie sie to jednak podejżane...Specjalnie utwozona komisja złozona z 20-30 inspektorów kazdego kandata i jego rachunki przeswietli w 4 godziny...Tylko tzeba to zrobic z głową i zatroszczyc sie o jak najwieksza transparentnośc...Tyle, że powstanie JOW nie jest w interesie zadnej parti...od prawa do lewa. Ich wprowadzenie wiazało by sie z tym, że najprawdopodobniej dziesiejsi topowi politycy w swoich patiach po prostu nie dostali by sie do parlamentu i tyle. Mozna sobie skłądac i gromadzic podpisy a jak ewentualny projekt obywatelski został by poddany pod głosowanie to zaobserwowali byśmy nadzwyczajna jednomyslnośc wśród naszych wybrańców w parlamencie.
Oczywiście masz rację, limit wydatków także w założeniu projektów jednomandatowych okregów wyborczych istnieje. Np w niesprawiedliwych i propagandowych JOWach do Senatu w 2011 które nie trzymały się 4 podstawowych zasad JOWów limit ten wyrażał się w wydatkach na jednego wyborcę. Kandydat niezależny miał 18 gr do wydania na jednego wyborcę, a partyjny 18 gr + 82 gr miała partia wramach wyborów więc tak de facto partyjny mógł wydać 1 zł na wyborcę co daje ponad 5 razy więcej od niezależnego, mało to uczciwe podejście.
Co do tego gromadzenia podpisów itd. masz rację oni to znowu będą próbować zmielić lub wprowadzić ewentualnie system mieszany który nic w zasadzie nie zmienia i jest zakłamaniem JOWów, na to Polacy sie nie zgadzają. Tylko 100% JOW coś zmieni. A jak to wprowadzić? Zebrać ponad 500 tys podpisów pod referendum. Dać posłom, prezydentowi i senatowi miesiąc czasu na rozpisanie referendum jeśli tego nie uczynią, co sie zapewne stanie. Wtedy poczują gniew ludu. Nie chodzi tutaj o zamieszki itd. ale o pokojową rewolucję w stylu pomarańczowej na Ukrainie. Powód pomarańczowej to sfałszowanie wyborów, powód naszej to będzie ewidentne łamanie konstytucji !!! Referendum nam się należy jak psu buda. Nie wiem czy słyszeliście, że w Bułgarii potrafili i tak jednym z postulatów także są wybory większościowe do parlamentu. Premier Bułgarii już zgodził się na przedterminowe wybory bo uważa że to jedyny sposób nad odzyskanie wiary w demokrację u ludzi. Jednomandatowe poprze Solidarność więc także ona zaangażuje ludzi do manifestacji pod sejmem.

"Solidarność razem z Kukizem

W dniu 16 marca w gdańskiej Stoczni w sali BHP kierownictwo NSZZ
Solidarność, Paweł Kukiz oraz przedstawiciele kilkunastu organizacji
pozarządowych będą rozmawiać na temat współpracy- dowiedział się tygodnik „Do Rzeczy”.
Czy nadchodząca wiosna zaowocuje wzrostem aktywności inicjatyw obywatelskich i społecznych? Wiele wskazuje na to, że tak. Z inicjatywy Pawła Kukiza, muzyka rockowego i publicysty tygodnika „Do Rzeczy” oraz władz NSZZ Solidarność dojdzie do swoistego kongresu kilkunastu organizacji i środowisk.
Jak się dowiedzieliśmy rozmowa będzie dotyczyć m.in. ścisłej współpracy w sprawie wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych oraz tzw. inicjatywy referendalnej. Chodzi o przygotowanie obywatelskiego projektu ustawy o referendum krajowym, zgodnie z którą przy zebraniu odpowiedniej liczby podpisów pod wnioskiem o referendum Sejm będzie musiał zarządzić jego przeprowadzenie.
- Potwierdzam, 16 marca wspólnie z Pawłem Kukizem i kilkunastoma
organizacjami w sali BHP Stoczni Gdańskiej organizujemy spotkanie, na
którym będziemy dyskutować co możemy zrobić, żeby władza nie lekceważyła oddolnych inicjatyw obywatelskich- mówi tygodnikowi „Do Rzeczy” Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności” Według nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy „S” poprze akcję Kukiza zmierzającą do wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów
wyborczych.
-ww"

źródło: tygodnik Lisickiego "DO RZECZY"