szprotson napisał(a):

ostatnie 2 kolejki pokazały jak ŻENUJĄCĄ mamy ligę.
|
Ostatnie dwie?

Lige to my mamy zenujaca od dawna a teraz obserwujemy jej najwieksze absurdy.
To jest nie do pomyslenia by kolejny sezon wygladal tak, ze nikt nie chce wygrac ligi. Kolejny juz raz "faworyci" masowo traca punkty i zespol z gory tabeli nie potrafi wygrac 3-4 meczow z rzedu.
Amica przegrywa z sabotowana przez wlasciciela Polonia. Legia remisuje ze slabiutkim i biednym Belchatowem. Gornik przegrywa z beznadziejna Jagiellonia, Slask remisuje z drwalami z kieleckiego tartaku. Wszyscy solidarnie ida na mistrza

Zastanawiam sie ile pkt wystarczy do tytulu. 45? 47? Ubaw po pachy gdy obserwuje sie te zmagania pilkarskich paralitykow. Nie dziwota, ze do LM zaden polski klub nie moze wejsc skoro kandydaci do MP robia sobie jaja i dostaja od polskich ligowych leszczy. To jak maja skutecznie walczyc w el.LM z MISTRZAMI innych krajow, nawet takich jak Szwecja czy Cypr?
Polska liga jest patologiczna pod kazdym wzgledem, poczynajac od organizacji, finansow, zarzadzania a konczac na poziomie sportowym i podejsciu kopaczy. Jednak ma ona swoja zalete. Jest w .... zabawna

Zmagan o MP w naszej lidze nie nalezy postrzegac jako rywalizacji sportowej ale raczej jako parodie pilki noznej w wykonaniu komikow, ktorzy na codzien uwazaja sie za profesjonalnych pilkarzy.
Cuda w tej lidze sie dzieja. Nie bede zdziwiony gdy okaze sie za pare lat, ze w tym oraz kilku ostatnich sezonach handelek dalej kwitl.
Mozna postawic sobie jedno pytanie. Kto wygra lige w tym roku i dlaczego nie bedzie to Legia (bo ta tego nie potrafi)? ....a no ktos musi wygrac mimo, ze nikt nie chce
Zupelnie serio. Powinno wprowadzic sie jakis przepis, ze jezeli MP na koniec ligi nie zdobedzie okreslonej liczby punktow to tytulu sie nie przyznaje a Polska nie zglasza "MP" do LM bo takiego "mistrza" to po prostu wstyd wystawiac w walce o tak prestizowe rozgrywki. Przynajmniej wstydu byloby mniej.