Wyświetl pojedynczy post
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21642
Stary 01.03.2013, 21:02
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Powiem ci tak, rozmawiałem z paroma starszymi osobami, które pamiętają zarówno swołcz ze wschodu jak i faszystów- i wiesz co?O dziwo o faszystach wypowiadały się w ten sposób, że byli bezwzględni, ale cywilizowani-aczkolwiek z twardymi zakazami.Ukradłeś chleb- kulka w łeb, poprosiłeś, to dali.Z kolei barbarzyńcy ze wschodu szli jak walec ze -palili, pili gwałcili córki, matki, babcie na oczach mężczyzn.
Taka jest specyfika wojny ,że ludzie sie dopuszczają na niej najokrutniejszych czynów . Dotyczy to zarówno komunistów ,faszystów i wszystkich innych wojen . Jak Krzyżacy wchodzili na Pomorze Zachodnie to myślisz ,że co było cięli wszystkich równo ,dzieci i kobiety , podpali całe wsie , dopuszczali się róznych bestialstw . Zeby nie szukać daleko co się dzieje w Iraku , czy Afganistanie , Amerykanie torturuja ludzi i to podobno robili to nawet w Polsce , albo zolnierze Amerykanscy sikający na zwłoki zabitych Arabów. Taka jest specyfika wojny ,że jest ona bestialska ,dlatego trzeba wszystko robić ,żeby do niej nigdy nie doszło.

Jeszcze a propos tego jaki wiersz napisała Szymborska zyjac w glebokiej komunie , albo Mazowiecki który też napisał jakąś książke w latach 50 tych ,co z kibicami Wisły którzy krzyczeli na stadionie "Wisła GTS" ,czy tez są winni ,że taka była rzeczywistość i nie było żadnej innej do wybrania ?