Błyszczący świeci się jak psu jaja i odbija jak lustro. Jak jest ciemno jest super, jak jest jasno np na zewnątrz to ciężko się go użytkuje. Matowa matryca poprawia użytkowanie w takich warunkach, nie jest idealnie ale lepiej.
Co do klawiatury to nie wiem czy miałeś taką z tabliczką w laptopie, spróbuj tego poużywać bo jeśli to nie jest niezbędne to radzę się zastanowić.
17 nie mogę znaleźć z matową matrycą. Chcesz gdzieś nosić tego laptopa? Bo 17 to raczej waga ciężka i ani to energooszczędne dla baterii, ani dobre dla pleców. Jak na biurko może być ale zależy czego od niego będziesz oczekiwał. Nawet na wakacje z takim bydlakiem ciężko jechać.
Dobre ceny możesz dostać też za pomocą forum notebookcheck. JEst tam sklep który dla forumowiczów robi promocje ze swojej oferty.
http://www.nhl.pl/index.php?showtopi...4&st=0&start=0
Ogólnie spoko forum, poczytaj może znajdziesz odpowiedź na nurtujące pytania.
Tutaj masz rozpiskę kart graficznych
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-...ow.1174.0.html
Aha jeszcze tak ogólnie to z ostatnich doświadczeń uważajcie na x-kom.pl. Mi sprzedali laptopa który opisują jako 4 GB i Windows 7. Ale nigdzie wzmianki o tym że 2 GB dokładają sami i W7 też instalują we własnym zakresie. Niby nic ale windows oryginalnie zainstalowany może mieć Office startera który do podstawowego użytku jest spoko. Ogólnie sklep w którym o wszystko pytajcie. Jedno co to to że mają produkty nowe, bo na allegro można trafić nowe laptopy w dobrych cenach, ale albo jakieś leżaki, albo outlet, albo gwarancja jest od sprzedającego a nie od Lenovo czy Toshiby.