Bogusław Cupiał w RP napisał(a):
Może więc lepiej szkolić swoich graczy? Legia tak zrobiła i dobrze na tym wychodzi. Można nawet mówić o osobistym zwycięstwie Mariusza Waltera, który kilka lat temu postawił na Akademię Legii.
Ja Mariusza Waltera bardzo lubię i szanuję. Obydwaj wiemy i rozumiemy, jak trudna jest rola, której się podjęliśmy, kupując kluby. Wisła też kiedyś słynęła ze zdolnej młodzieży. I Ajax Amsterdam też. Ale czasy się zmieniły. Wyszkolenie młodego zawodnika kosztuje. A ostatecznie i tak pojawi się agent, który zamąci w głowach temu chłopcu, jego rodzicom, trenerowi i prezesowi. To ja wolę postawić na zawodnika z zagranicy, który bywa tańszy i mniej z nim kłopotu.
|
No niestety mamy nadal tą samą gadkę co wcześniej. Wisła ma markę, ma siłę przyciągania, ładnie to opakować a efekty byłyby po kilku latach. Wisła miała zdolną młodzież, ale sama ją straciła, przepiła i przebalowała brakiem zaangażowania w życie podopiecznych. Nie ma wielkiego klubu, nawet na warunki lokalne bez szkolenia młodzieży. Są za to wielkie przez szkolenie młodzieży...
I tak czasy się zmieniły, wyszkolenie kosztuje ale jednak nieporównywalnie mniej niż gotówkowy zakup piłkarza. Jeśli ten wywiad jest prawdą to przykro to mówić ale wróćmy do trenera Liczki. I nie liczcie na wiele.
Z ostatnich wydarzeń wokół klubu to nic mnie tak nie przygnębiło jak ten wywiad.