|
RAFi89 - bo te przygotowania to jest jedna wielka .......ona ściema.Jedne wakacje po drugich wakacjach.
Spójrzmy na to z perspektywy kilku ostatnich lat.
Ostatni rok Skorży lato - tak przygotowali się że przerżnęli z Levadią.Zima...z tego co pamiętam to koło 7 godzin bez gola, jak się runda zaczęła.Maciuś poleciał.
Kasper - jego to bym nawet nie winił bo wyprzedali mu zespół.Efekty widoczne.Najpierw Azerowie, potem kompromitacje w lidze.Henio poleciał.
Maaskant - zima - jedyny któremu przygotowania coś dały choć bardziej skłaniam się ku temu że to Melikson + niezła forma kilku grajków.Wiemy dobrze że było sporo(słusznego) narzekania co do stylu gry.
Maaskant - wiosna - w zasadzie drużyna cofnęła się w rozwoju(mimo niewielkich ale jednak wzmocnień), i te 5 minut do LM czy awans z grupy LE tego nie zmienią.Roberto poleciał.
Moskal - ten to poleciał szybciej niż coś mogło być wiadome(w sensie czy te przygotowania coś dały czy nie)
Probierz - chujnia przed jego przygotowaniami, chujnia po - poleciał.
No i Kula - obsrał Probierza, a efekt jego 'przygotowań' widzieliśmy dziś
Reasumując - praktycznie żadnego progresu po tych wielkich obozach w Turcji, Holandii czy .... wi gdzie
Na tą drużynę przygotowania gdzieś w ciepłym klimacie w hotelach 5 gwiazdkowych to jest jakaś kpina.
Tak na prawdę to najlepiej by ich było zwolnić i sprowadzić ich ze 2, max 3 tygodnie przed startem ligi.Przed wakacjami zważyć ich, zrobić im test wydolności w jakimś dłuższym biegu - dać rozpiskę i pojechać ostro po kieszeni kiedy będą więcej ważyć lub będą mieli słabszą kondycję.
Tydzień ćwiczeń , 2, 3 sparringi i gwarantuje że nie było by żadnej różnicy a tak klub funduje wyjazdy za kilkaset tysięcy - temperaturka, luksusy + jakieś tam nic nie dające treningi.
Brzmi to jak populizm ale prawda jest taka że to nic nie daje
ps. żeby nie było - ja nie kwestionuje idei obozów przygotowawczych.W profesjonalnych czy nawet pół profesjonalnych klubach to się oczywiście sprawdza.
W przypadku Wisły gdzie od lat mamy amatorkę to jest tak jak by do Turcji na ful wypasie pojechał zespół...Garbarni czy Wieczystej.
Po prostu amatorom nie funduje się rzeczy przygotowanych dla profesjonalistów.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 24.02.2013 o godz. 22:47.
|