Gwiaździsty napisał(a):

|
Równie a może jeszcze bardziej przygnębiający jest Kazimierz, z ruderami i rozsypującymi się kamienicami. Dlaczego jeszcze nie wystapiłeś suwerenie do swoich kochanych radnych tuskoidów, aby również wyburzyli ta dzielnicę i ją "ucywilizowali" budując nowe budynki pod budownictwo wielorodzinne. Idąc tym samy tokiem myslenia możesz dojść np. do Oswięcimia, tam też stoja takie stare baraki, które tez można rozebrać i dać pozwolenie develouperom na wybudowanie w tym miejscu jakiegos fajnego osiedla z zielenią.
|
Nie ma co porównywać Kazimierza czy Starego Podgórza do hotelu Forum. O ile Kazimierz można i trzeba uznać za zabytkowy o tyle hotel Forum można zrównać z ziemią bez żalu. Tylko, że w Krakowie jest odwrotnie - na Kazimierzu burzy się kamienice "bo nie da się ich odnowić" a hotel forum stoi. Oczywiście tęgie głowy z rady miasta & Co doszły do wniosku, że te miliony turystów wpadają do Krakowa podziwiać galerie Krakowską i dwa nieczynne hotele, a w związku z tym na Kazimierzu można burzyć wszystko co ledwo się trzyma.