Arapaho napisał(a):

|
O Ziemkiewiczu wiadomo juz od dawna że wącha się z ekipą Sikorskiego,Kamińskiego i Giertycha pewnie czując tam szanse na rozwój swoich endeckich poglądów na szerszą skalę ( o sławnym grillu u w/w wiadomo od dawna). Fakt więc jego powrotu do Rzepy dla osób interesujących się sprawami prawicy nie jest zaskoczeniem. RAZ straci na tym o wiele więcej niż mu się wydaje. Nie docenia tej części czytaleników/wyborców którzy kierują się innymi kwetsiami niż wyborcy /czytelnicy strony drugie
|
To jest jakaś teoria spiskowa. RAZ takim posunięciem miałby zbyt dużo do stracenia. Każdy twór proendecki, który miałby powstać firmowany wyżej wymienionymi nazwiskami nie uzyskałby poparcia w środowiskach narodowców. Giertych jest na narodowej scenie skreślony. A samo skierowanie się ku niemu lub Kamińskiemu spowodowałoby odwrócenie się wyborców.
Hipotetyczna sytuacja. Jeśli środowiska RN nawiązałyby współpracę z Giertychem i jego kompanami to móg głos (jak również znajomych) będzie oddany na PiS.
Natomiast RAZ straciłby na tym finansowo, ponieważ ludize "z prawa" potraktowaliby to jako afornt, więc sprzedaż książek spadłaby. Jako publicysta stoczyłby się do drugiej ligi. Straciłby również wizerunkowo - jako zdrajca własnych poglądów. W efekcie czego na dugie lata zostałby zmarginalizowany. Nie wierzę w taki scenariusz.
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ."
Janusz Szpotański