Cytat:
|
Przedstawiciele MW Robert Winnicki i Krzysztof Bosak rozmawiają z UPRem Jóżwiaka nt. wspólnego projektu Ruch Narodowy. Gdyby udało się połączyć idee narodowców i wolnościowców byłoby pięknie. Z jednej strony KNP straci wyborców, z drugiej sporo młodych z PiS może poprzeć taką inicjatywę.
|
Tak powinny działać wszystkie partie i wszyscy Polacy, którym zależy na Polsce a nie na władzy. Oczywiście nie można wykluczyć, że RN połączy się z UPRem, a po zdobyciu władzy (wejściu do sejmu), sie pożrą o coś albo spoczna na laurach bo cel (kasa) zostanie osiągnięty. Ale własnie do porozumienia, do łączenia powinni dążyć politycy. Bo rozdrobnić się na setki partii to nie problem, szkoda tylko, że te setki partii nie pociągną Polski do przodu i beda wegetowały zamiast zmieniać Polskę. Przykład z PiSu: najpierw wyodrębnił się PJN, później SP, efekt taki, że ani PiS nie jest mocniejszy ani tym bardziej PJN, SP pewnie będzie miała problem w przyszłych wyborac żeby zdobyć 5% głosów. Lewica, powstał RPP, który zabrał częśc głosów SLD. Te podziały - jeśli nawet ideowo partie się zgadzają, (ostatnie głosowanie nt związków partnerskich i rzecz jasna zgoda w tym punkcie SLD, RPP oraz z drugiej mańki SP, PiS) to i tak na co dzien tworzą kabaret i multum tematów zastepczych, bo często powstaja animozje między nimi. A to nie sprzyja Polsce