Jaroo1 napisał(a):

|
Ok ale czy retoryka, którą posługuje się PiS nie wskazuje na to, że są pożytecznymi idiotami? Oni ciągle podsuwają tematy zastępcze mediom i innym Tuskom. Sam Smoleńsk to od 3 lat twierdzenie przez PiS, że na 100% to był zamach, oni to wiedzą, maja dowody itd, tylko jakoś nie chcą się podzielić tymi dowodami, to jest wyskakiwanie ze sztuczna mgłą, trotylem i twierdzeniem, że zamordowano 96 osób. Moim zdaniem świadomy człowiek nie może używać takich słów bo one szokują = wywołują sensacje = są tematem zastępczym. Jeśli się nie ma 100% pewności, że to był zamach, co było przyczyną katastrofy to po co rzucać tak mocne słowa (stąd wniosek, że to pożyteczni idioci albo sie ułożyli z resztą i świrują pawiana).
|
Chłopie oglądałeś "Anatomię upadku"? Widziałeś te dwie nienaruszone lipy czy topole tuż za pancerną brzozą? Jak to się stało że są całe? Tupolew przez nie przeniknął?
Jak się ma klapy na oczach to choćby ci dowody leżały pod nosem dalej ich nie zobaczysz. Pitolisz coś o sztucznej mgle, uważasz ze to taki straszny problem? Zwłaszcza że w prognozie mgły nie było, a po katastrofie zniknęła w 15 minut. Masz jakiś problem z trotylem? Bardzo mi przykro ale wykazały jego obecność super dokładne detektory. Powiedz im ze są pożytecznymi idiotami.

.
Kogo te słowa szokują? Otóż tylko bezmózgich lemingów którzy za pewnik przyjęli bajeczki MAKu i śmiechu wartej komisji, która nawet nie badała wraku. Zgadza się tych szokują, tyle że inaczej być nie może. Jak ktoś wskoczy w slipy, japonki i okulary przeciwsłoneczne, bo mu komisja Millera powiedziała że jest 40 w cieniu, a wychodząc z domu wpadnie w półmetrową zaspę to musi przeżyć szok. Choćby mu ktoś nie wiem jak łagodnymi słowami zaistniałą sytuację tłumaczył. Więc odpuść sobie przyczepianie się do retoryki.
Człowiek myślący, co tam myślący, każdy człowiek tym różni się od małpy, że potrafi siebie postawić w sytuacji innego człowieka, potrafi przewidzieć jak mógłby zachować się on sam w zależności od okoliczności. Pozwala to analizując czyjeś zachowanie poznać te okoliczności. Jeżeli nie szczegółowo to chociaż ogólnie. Zakładam ze rozumiesz o czym piszę. Od katastrofy minęło prawie trzy lata więc mamy bogate dane na temat zachowań ludzi takich a nie innych i na tej podstawie można z dużym prawdopodobieństwem wnioskować co do okoliczności.
Jak myślisz jaki wniosek co do okoliczności wyciągnąć z faktu, że dalej nie mamy ani wraku ani czarnych skrzynek?
Jaki wniosek wyciągnąć z faktu że nie zwróciliśmy się do innych państw o pomoc, choćby zdjęcia satelitarne?
Jaki wniosek wyciągnąć z faktu że władze okłamały rodziny ofiar twierdząc ze po sprowadzeniu do Polski, nie wolno otwierać trumien.
Jaki wniosek wyciągnąć z faktu, że w sekcjach ekshumowanych ofiar nie pozwolono wziąć udziału ekspertom wskazanym przez rodziny.
Wybacz ale w takich okolicznościach to czy mówienie prawdy kogoś szokuje nie ma najmniejszego znaczenia.
FraMat napisał(a):

A tymczasem na Zachodzie chwalą polską gospodarką:
http://www.lemonde.fr/economie/artic...9798_3234.html
To z Le Monde z 20 stycznia.
Nie jestem zwolennikiem rządów Tuska, ale takie głosy (co prawda z daleka i nie uwzględniające nastrojów przeciętnego Polaka) połączone z prognozami o 2013 roku jako mającym być najlepszym dla polskiej gospodarki w skali ostatnich kilku lat, każą się nad tym wszystki zastanowić i oceniać trochę inaczej.
Nie jestem ekonomistą, więc niczego nie przesądzam. Pewnie koledzy ekonomiści będa na ten temat mieli więcej czegoś rzeczowego do powiedzenia.
|
Pewnie ze chwalą nawet cudaka po plecach poklepią, ale jak potrzeba kasy to im cudak pożyczy z naszych rezerw. Wiec dlaczego mają nie chwalić. Pamiętaj że jak mieliśmy 7% wzrostu PKB to nie chwalili. No i LeMonde to taka ichniejsza gw która będzie chwalić komuchów zawsze i wszędzie niezależnie od okoliczności.
GUS podał ze produkcja przemysłowa w grudniu spadła o ponad 10 % to faktycznie optymistyczny prognostyk

.