domin_czyzyny napisał(a):

Po odzyskaniu niepodległości po I W.Ś. i Wojnie w 1920 r. osoby, które walczyły o tą niepodległość zostały nagrodzone. Dziś nagradzane są osoby oraz dzieci i wnuki osób, które walczyły z opozycją i pracowały na rzecz okupanta i zbrodniczego systemu.
Taką mamy Polskę. A z drugiej strony jest to naturalne, że osoby, które miały dostęp do informacji, pieniędzy, kontaktów umiały ustawić się (oraz swoje dzieci) lepiej w świecie tzw. "wolnej konkurencji".
|
Wszystko dlatego, że zamiast rozliczenia komuny była "Nocna zmiana". A ci co liczyli wtedy glosy alej rządzą.