Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20853
Stary 23.01.2013, 11:17
domin_czyzyny napisał(a):Wyświetl post
Po odzyskaniu niepodległości po I W.Ś. i Wojnie w 1920 r. osoby, które walczyły o tą niepodległość zostały nagrodzone. Dziś nagradzane są osoby oraz dzieci i wnuki osób, które walczyły z opozycją i pracowały na rzecz okupanta i zbrodniczego systemu.

Taką mamy Polskę. A z drugiej strony jest to naturalne, że osoby, które miały dostęp do informacji, pieniędzy, kontaktów umiały ustawić się (oraz swoje dzieci) lepiej w świecie tzw. "wolnej konkurencji".
Wszystko dlatego, że zamiast rozliczenia komuny była "Nocna zmiana". A ci co liczyli wtedy glosy alej rządzą.
Hej Nasz TS !!