wislak68, porazki PiS-u wywoluja u Ciebie taka potrzebe wyladowywania frustracji w necie (lol) czy to tylko kompleksy?
Cytat:
|
Twoje uwagi o religii, Kościele, "nowoczesnym patriotyźmie" itp są tak strasznie infantylne że aż rozczulające.
|
Infantylne czy nie, nie potrafisz ich obalac. Jesli nie potrafisz obalac infantylnych argumentow; znaczy to ze malo lotny z Ciebie orzel. Nie chwal sie tym.
Cytat:
|
Przypomnij sobie wrzesień 1939 roku i armię niemiecką stojacą na naszych granicach. Była tylko: Rosja, Niemcy (czytaj UE) i samotny strzelec Polska.
|
O moj Boze... Ja nawet nie wiem jak do tego sie zabrac; moge napisac powaznie ale jedyne do czego doprowadze to do pomnozenia takich zlotych mysli x10.
Napisze wiec na tym samym poziomie; wybierz sie na poludnie Stanow Zjednoczonych, i zacznij przypominac ludziom o wojnie secesyjnej.
Potem mozesz kopsnac sie na Ukraine i zachecac do "miedzymorza"; pamietaj tylko zeby wspomniec rowniez o tym ze kiedys Kijow byl nasz i ze w latach 30 polonizowalismy ukraincow II RP. Popros tez by opowiedzieli Ci o rzezi wolynskiej.
Na koniec mozesz zawitac do Aten, stolicy Grecji, i przypomniec atenczykom o wojnie peloponeskiej.
Cytat:
Wybraliśmy postawę samotnego strzelca. Było jak było. Ale czy inny wybór (Rosja, Niemcy) był lepszy
|
Samotnego strzelca to raczej nie wybralismy. Krotka podpowiedz; Francja i Wielka Brytania. Czy byl inny lepszy wybor
w tamtym czasie? Chyba nie...
Cytat:
|
Przemyśl tę analogię i zastanów się nad tym czy nasza sytuacja jest obecnie znacząco różna od tej z 1939?
|
Dokladnie taka sama, brakuje tylko by pani Merkel zapuscila sobie wasika
Cytat:
|
Po pierwsze: co nas obchodzi Europa? My jesteśmy przede wszystkim Polakami. Z "Europą" jest nam po drodze tylko wtedy kiedy nam się to opłaca.
|
Moze dlatego Nas obchodzi Europa bo
my jestesmy europa (tak jak niemcy czy anglicy). Tutaj tez moglbym napisac trzy tomy mowiace o tym dlaczego Polske powinna obchodzic Europa; ogranicze sie do jednego zdania.
Handel; eksport, import.
Cytat:
|
Po drugie: po upadku UE czas nie stanie w miejscu. Historia będzie toczyła się dalej tak jak po upadku cesarstwa rzymskiego
|
Niedawno, jakos tak przypadkiem, natrafilem na wywiad Korwina Mikke. Wywiad byl stary bo sprzed naszego wejscia do UE. Powiedzial On ze tak naprawde to juz sie nie martwi o to nasze wejscie do Europy bo Europa sie rozpadnie; a dokladniej, wedlug niego UE miala sie rozpasc jeszcze przed naszym planowanym wejsciem.
To tyle jesli chodzi o domoroslych wizjonerow politycznych

Ujmijmy to tak; wiele wspolnot (od plemienia po cywilizacje) sie rozpadlo i wiele jeszcze sie rozpadnie. UE nie jest zadnym wyjatkiem.
Tylko przestancie prosze wykrzykiwac ciagle "hokus pokus upadaj!"; to nic nie da i jest smieszne. Upadnie wtedy kiedy ma upasc. Kropka.
Aha, w zadnym miejscu nie napisalem ze po upadku UE czas stanie w miejscu; nie napisalem nawet ze swiat sie zawali.
Cytat:
|
I zamiast rozpaczać nad upadkiem "potęgi" która nigdy nią nie była warto zacząć myśleć co zrobić aby funkcjonować w nowych warunkach.
|
Mozna tez, zamiast gdybac nad
hipotetyczna czy raczej
wirtualna rzeczywistoscia, zastanowiac sie nad modernizowaniem
istniejacej rzeczywistosci.
Cytat:
|
Gdybyś tylko prześledził bliżej jakie napięcia i konflikty występują w gospodarkach BRICs to dałbyś sobie spokój z głupawymi rankingami gospodarek okresu 2040-2060.
|
Rankingi jak rankingi; nikt powazny nie bierze ich doslownie. Ale tutaj nie o rankingach a o perspektywach. Naprawde sadzisz ze na dluzsza mete pojedyncze (czy "podwojne") panstwa europejskie (do niedawna obfitujace w kolonie) moga rywalizowac z panstwami o wielokrotnie wiekszych srodkach i mozliwosciach?