Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20776
Stary 17.01.2013, 05:06
wislak68, porazki PiS-u wywoluja u Ciebie taka potrzebe wyladowywania frustracji w necie (lol) czy to tylko kompleksy?

Cytat:
Twoje uwagi o religii, Kościele, "nowoczesnym patriotyźmie" itp są tak strasznie infantylne że aż rozczulające.
Infantylne czy nie, nie potrafisz ich obalac. Jesli nie potrafisz obalac infantylnych argumentow; znaczy to ze malo lotny z Ciebie orzel. Nie chwal sie tym.


Cytat:
Przypomnij sobie wrzesień 1939 roku i armię niemiecką stojacą na naszych granicach. Była tylko: Rosja, Niemcy (czytaj UE) i samotny strzelec Polska.
O moj Boze... Ja nawet nie wiem jak do tego sie zabrac; moge napisac powaznie ale jedyne do czego doprowadze to do pomnozenia takich zlotych mysli x10.

Napisze wiec na tym samym poziomie; wybierz sie na poludnie Stanow Zjednoczonych, i zacznij przypominac ludziom o wojnie secesyjnej.

Potem mozesz kopsnac sie na Ukraine i zachecac do "miedzymorza"; pamietaj tylko zeby wspomniec rowniez o tym ze kiedys Kijow byl nasz i ze w latach 30 polonizowalismy ukraincow II RP. Popros tez by opowiedzieli Ci o rzezi wolynskiej.

Na koniec mozesz zawitac do Aten, stolicy Grecji, i przypomniec atenczykom o wojnie peloponeskiej.

Cytat:
Wybraliśmy postawę samotnego strzelca. Było jak było. Ale czy inny wybór (Rosja, Niemcy) był lepszy
Samotnego strzelca to raczej nie wybralismy. Krotka podpowiedz; Francja i Wielka Brytania. Czy byl inny lepszy wybor w tamtym czasie? Chyba nie...


Cytat:
Przemyśl tę analogię i zastanów się nad tym czy nasza sytuacja jest obecnie znacząco różna od tej z 1939?
Dokladnie taka sama, brakuje tylko by pani Merkel zapuscila sobie wasika

Cytat:
Po pierwsze: co nas obchodzi Europa? My jesteśmy przede wszystkim Polakami. Z "Europą" jest nam po drodze tylko wtedy kiedy nam się to opłaca.
Moze dlatego Nas obchodzi Europa bo my jestesmy europa (tak jak niemcy czy anglicy). Tutaj tez moglbym napisac trzy tomy mowiace o tym dlaczego Polske powinna obchodzic Europa; ogranicze sie do jednego zdania. Handel; eksport, import.


Cytat:
Po drugie: po upadku UE czas nie stanie w miejscu. Historia będzie toczyła się dalej tak jak po upadku cesarstwa rzymskiego
Niedawno, jakos tak przypadkiem, natrafilem na wywiad Korwina Mikke. Wywiad byl stary bo sprzed naszego wejscia do UE. Powiedzial On ze tak naprawde to juz sie nie martwi o to nasze wejscie do Europy bo Europa sie rozpadnie; a dokladniej, wedlug niego UE miala sie rozpasc jeszcze przed naszym planowanym wejsciem.

To tyle jesli chodzi o domoroslych wizjonerow politycznych Ujmijmy to tak; wiele wspolnot (od plemienia po cywilizacje) sie rozpadlo i wiele jeszcze sie rozpadnie. UE nie jest zadnym wyjatkiem.
Tylko przestancie prosze wykrzykiwac ciagle "hokus pokus upadaj!"; to nic nie da i jest smieszne. Upadnie wtedy kiedy ma upasc. Kropka.


Aha, w zadnym miejscu nie napisalem ze po upadku UE czas stanie w miejscu; nie napisalem nawet ze swiat sie zawali.


Cytat:
I zamiast rozpaczać nad upadkiem "potęgi" która nigdy nią nie była warto zacząć myśleć co zrobić aby funkcjonować w nowych warunkach.
Mozna tez, zamiast gdybac nad hipotetyczna czy raczej wirtualna rzeczywistoscia, zastanowiac sie nad modernizowaniem istniejacej rzeczywistosci.


Cytat:
Gdybyś tylko prześledził bliżej jakie napięcia i konflikty występują w gospodarkach BRICs to dałbyś sobie spokój z głupawymi rankingami gospodarek okresu 2040-2060.
Rankingi jak rankingi; nikt powazny nie bierze ich doslownie. Ale tutaj nie o rankingach a o perspektywach. Naprawde sadzisz ze na dluzsza mete pojedyncze (czy "podwojne") panstwa europejskie (do niedawna obfitujace w kolonie) moga rywalizowac z panstwami o wielokrotnie wiekszych srodkach i mozliwosciach?
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 17.01.2013 o godz. 07:49.