For_FuN_ napisał(a):

Krotko i zwiezle - nie wiesz, o czym mowisz. Traore przez pol roku(!!) nie mial zadnych ofert. Mozna bylo z nim rozmawiac od 1 lipca w/s kontraktu. Dac mu pieniazki jakie ma czlapak Iliev i podpisalby bez zastanowienia. Teraz to juz pewnie po herbacie, choc nie wykluczam ze te Araby to tylko w umysle jakiegos dziennikarza. Pawlowski, to samo, czyli kontrakt 300-400 tys. euro/sezon. Teodorczyk w Amice nie dostal wielkich pieniedzy(bo tam takich sie nie placi od 2 lat, kiedy to schodza z wysokich kontraktow). Niby co masz do charakteru Dwaliszwilego? Facet absolutnie profesjonalnie podchodzi do swych obowiazkow. Kazdy normalny czlowiek wkur... sie, kiedy pracodawca nie placi pol roku. Czyli taki Baszczynski tez ma trudny charakter, bo juz uciekl z DyskoPolo? Reszta druzyny tez, bo tam 80% kadry chce rozwiazac kontrakty? Cani, to Cani..nie chcial grac w nowym tworze, czyli GKSDyskoPolo i trudno sie dziwic.
To sa pilkarze klasowi, ktorzy byliby gotowi do gry...ale jak mowie, oni sa za darmo lub za bardzo male pieniadze. Rozumiem, ze ty wolisz wydac 700 tys. euro + kontrakt dla kogos takiego(czyli 300 tys. euro) Poza tym na wyzej wymienionych nie byloby nas stac, bo to kwoty idace w mln euro, dlatego to byla/jest taka okazja.
|
Tak akurat złożylibyśmy oferte Traore a on podpisałby kontrakt nie czekając co zaproponuje mu Lechia .Zapominasz tylko o dużym szczególe Bednarz przyszedł obniżać wydatki a Ty piszesz,że trzeba było brać Traore.Obudz się Bednarz w lecie oddał za drobne Kirma chciał sprzedać każdego byle tylko mieć jakieś pieniądze dla klubu.
Chcesz dawać Pawłowskiemu 300.000-400.000 euro za sezon a za kila miesięcy będą żale,że mamy w zespole drogie drewno ,mieliśmy już Łobodzińskiego mamy Gargułe Jaliensa którzy kasują ogromne pieniądze a pożytek z nich taki jak z zawodników których moglibyśmy mieć taniej.
Co do Gruzina i jego straszenia fifą bo kasy nie dostaje nie chciałbym takiego piłkarza u nas psułby tylko atmosfere ,większość zawodników nie dostaje kasy taki Jaliens nawet i nikomu poza Jovaniciem nie przyszło do głowy straszenie klubu Fifą.Podoba Ci się zachowanie Jovanicia ? z Gruzinem byłoby podobnie.
Zamiast płacić Pawłowskiemu fure kasy mamy Małeckeigo który gorszy nie jest na ekstraklase a zdecydowanie mniej zarabia w porównaniu z kasą jaką klub musiałby płacić Pawłowskiemu.
Jeżeli za kilka sezonów nie chcemy ponownie być w obecnej sytuacji to nie możemy dawać gwiazdorskich kontraktów(do czasu kiedy nie zarobimy np w pucharach lub Cupiał nie zdecyduje zainwestować),można mieć dobrych i tańszych piłkarzy tylko trzeba dobrze szukać, np taki Traore miał z Wisły nawet propozycje kiedyś kiedy nie zarabiał dużych pieniędzy i nie gral jeszcze w Polsce.
Przekaz od Cupiała jest jasny buduje drużyne wraz z nowym trenerem od czerwca a do końca sezonu klub ma radzić sobie sam z wydatkami i dlatego Bednarz ma zielone światło na transfery z klubu, nawet za śmieszne pieniądze.