Kaan napisał(a):

Życzę Ci żeby Twoje dziecko nie trafiło do inkubatora z naklejką WOŚP. Naprawdę ich pomoc jest też realna. Każda inicjatywa mająca na celu pomoc ludziom, ale też i zwierzętom, jest bardzo cenna.
Jesteś strasznie obrzydliwy z tym swoim obrzydzaniem
|
To nie jest taka prosta zależność. Wałkowane miliony razy, ale powtorze raz jeszcze - Owsiak nie pomaga konkretnym potrzebujacym ludziom (jak Szlachetna Paczka przylladowo) tylko wyręcza państwo, pogłębiając patologię w służbie zdrowia. Gdyby Owsiak nie kupil tego inkubatora, musiałoby to zrobić państwo, lepiej zarządzając środkami jakie posiada. A tak wyręcza je WOSP. Zreszta nie oszukujmy sie - te 25 mln rocznie jakie faktycznie trafia do szpitali to kwota raczej niepowalajaca w skali roku.
Pomijam juz oczywistosci w stylu ogromnego zaangazowania sie samorzadow i srodkow publicznych w WOSP , a co za tym idzie pieniedzy podatnikow. A pozniej owsiak stawia siedzibę swojej fundacji za 8 mln za pieniadze z puszek
Jeszcze jedna kwestia - czy owsiak podjal kiedys publucznie temat patologii, drazacej polska sluzbe zdrowia ? Czy moze nie chce wychodzic przed szereg i zepsuc sobie stosunki z establishmentem. Pytanie retoryczne.
A Brudstock to tylko kwintesencja.