Wyświetl pojedynczy post
Mareq
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20722
Stary 11.01.2013, 00:01
Cytat:
.Skoro będziemy wpłacać więcej niż dostawać to znaczy że nie będzie talk pięknie jak sie kledze wydaje . A opieram się na deklaracjach obecnego rzadu że perspetywna 2014-2020 jest ostatnią w której bedziemy dostawać tak duże subwencje
Ale to, że będziemy coraz mniej dostawać(a zapewne tak się stanie, bo inaczej polityka spójności była by błędna w swych założeniach)nie oznacza, że będziemy wpłacać więcej niż dostajemy. Przykład Hiszpanii pokazuje, że nie powinniśmy się martwić, że Polska stanie się płatnikiem netto po 2020 r.

Pomijam już takie hipotetyczne kwestie, że jest szansa iż po 2020 roku podatek od transakcji finansowych będzie funkcjonował jako podatek stricte unijny i będzie bezpośrednio zasilał budżet Unii a wtedy wyliczenia ile rzeczywiście dane państw wpłaca pieniędzy będą nieco utrudnione.

Cytat:
Mała populacja to jest raczej wada niż zaleta. Chyba że zasady ekonomii zostana wywrócone na głowie. Więcej podatników więcej podatków
i większy socjal

Jeżeli przemysł wydobywczy(na przykładzie Norwegii) i jego pochodne zapewniają x miejsc pracy, to te x miejsc pracy ma inną wartość dla państwa 5 mln a inną dla 38 mln.

Cytat:
Także argument zalezności od imperium jest nietrafiony do tego sprzeczny - skoro są tacy mali to tym bardziej powinni być zalezni od większych państw państwa
Ale mają dużo bardziej korzystne położenie geopolityczne niż Polska.

Cytat:
rzuć może okiem na państwa środkowej Afryki typu Burundi czy Kongo - złoża surowców mają tez potężne a jednak sa podporządkowane francuzom i amerykanom
Afryka...
Afryka nie ma państw tylko się im wydaje ; )

Cytat:
Jak się nie podoba Norwegia to popatrz na Turcję czy Izrael - dają radę znacznie lepiej niz my i ich pozycja w świecie jest na innym poziomie .Masz juz cały przekroj róznych przykładów. Jaka jest zbiezność tych krajów : NIEZALEŻNA POLITYKA
Turcja akurat o wejście do UE zabiega. Izrael owszem prowadzi jedną z najbardziej niezależnych polityk na świecie, ale stoi za nim murem wielki brat z za Atlantyku.

Polska jest Polską a nie Turcją, Norwegią czy Izraelem i nigdy nie będzie ani Turcją ani Norwegią ani Izraelem, bo wpływa na to x-czynników a nie tylko te trzy które wymieniłeś.
Według mnie dla Polski(taką jaką jest i taką jaką będzie) najlepszym wyjściem jest budowanie siły w silnej Unii.
Ostatnio edytowane przez Mareq : 11.01.2013 o godz. 00:05.