Bobek90 napisał(a):

BBudowniczy
Stany Zjednoczone i Kanada to, miedzy innymi, efekt masowej i wieloletniej emigracji Europejczykow; anglikow, szkotow, irlandczykow, niemcow, francuzow, polakow... Trudno oczekiwac roznicy kulturowej.
Trudno tez oczekiwac tam 5583 panstw. Nie ma Kanady francuskiej, nie ma Kanady niemieckiej, nie ma USA angielskiego, nie ma USA irlandzkiego, itd. Jest Kanada i sa Stany zjednoczone. Tak poprostu.
|
Oczywiście nie ma Kanady Francuskiej - jest Quebec. Taka troszeczkę inna prownicja Kanady od pozostałych, w której mówią po francusku, mają francuski system prawny (w przeciwieństwie do anglosaskich prowincji). Stan Luizjana podobnie jak i Quebec jest członkiem Międzynarodowej Unii Notariatu Łacińskiego - czyli mają tam notariat oparty na kształt Europy Kontynetnalnej.
Stany Zjednoczne Ameryki Północnej to federacja stanów. Podobnie rzecz ma się z Meksykiem.
Ot tak gwoli przypomnienia, wszak wpływy mniejszości etnicznych w poszczególnych stanach są bardziej lub mniej widoczne np. w stanowym prawodawstwie.